Nowy Xbox zadebiutuje przed PS5 - przekonuje analityk branżowy

Czyli w 2020 roku.

Analityk branżowy z firmy Wedbush Securities - Michael Pachter - twierdzi, że Microsoft wyda następcę Xboksa One przed PlayStation 5, a więc jeszcze w 2020 roku.

- Jestem przekonany, że Microsoft chce być pierwszy, i jestem również pewny, że nowy Xbox zaoferuje wsteczną kompatybilność z Xboksem One X - mówi Pachter w rozmowie z dziennikarzami Gamingbolt.

- Przypuszczam, że nowy Xbox ukaże się w 2020 roku, ale jeśli Microsoft uzna, że Sony wybrało podobną datę premiery, konsola zadebiutuje wcześniej - dodaje.

konf
Co nowego szykuje Microsoft?

Najnowsza - i najmocniejsza - wersja konsoli Microsoftu, czyli wspomniany One X, zadebiutował niecały rok temu. Dla nabywców sprzętu zbliżająca się premiera następcy Xbox One może się wydawać zbyt szybka.

- Zgadzam się, że to może być trudne dla posiadaczy Xboksa One X, ale to był już czwarty rok cyklu konsol, więc powinni widzieć, że zbliża się nowy sprzęt - tłumaczy Pachter.

Rozpoczęcie prac nad nową generacją Xboksa zapowiedziano już podczas prezentacji Microsoftu poprzedzającej czerwcowe targi E3. Nieoficjalne informacje sugerowały też, że mowa o Scarlet, jednak może to być jedynie nazwa tymczasowa, jak w przypadku Xboksa One i Project Scorpio.

konff
Coraz częściej wspomina się o 2020 roku

Doniesienia odnośnie PlayStation 5 potwierdzają potencjalną datę premiery w 2020 roku. Pojawiły się również pogłoski, że Sony rozesłało już niektórym twórcom wersje PlayStation 5 przeznaczone dla deweloperów.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami