Przedstawiciele Square Enix opublikowali kilka materiałów o Just Cause 4, w formie dziennika deweloperskiego. Filmy skupiają się na prezentacji nowego silnika Apex, dynamicznego systemu pogody i działania linki z hakiem.

Zbudowana od podstaw nowa wersja silnika autorstwa studia Avalanche okazała się niezbędna, aby wzbogacić grę o tornada, burze piaskowe i inne efekty pogodowe, a także szczegółowe krajobrazy.

Twórcy przekonują, że dzięki zaawansowanej technice mogli budować świat bez ograniczeń, a gracz poczuje to na każdym kroku, między innymi dzięki zaawansowanej fizyce.

W materiale na temat pogody deweloperzy określają niszczycielską siłę natury jako zarówno najlepszego przyjaciela, ale też największego wroga bohatera. Tornada, ulewne deszcze i burze piaskowe wpłyną na zachowanie sztucznej inteligencji i całkowicie zmienią zasady rozgrywki.

System symulacji pogody bierze podobno pod uwagę wilgotność, ciśnienie oraz kierunek prądów powietrznych, co wpłynie chociażby na wygląd chmur, które w grze mają swoją objętość. Projektanci inspirowali się prawdziwymi zjawiskami pogodowymi, lecz wciąż dbali o odpowiednią dawkę zabawy - dzięki temu Rico może „surfować” w środku tornada.

Omówiono także linkę z hakiem, czyli znak rozpoznawczy serii. Tym razem protagoniasta może zaczepiać specjalne balony do przedmiotów i wrogów, dzięki temu unosząc ich do nieba. Narzędzie dostosujemy też do własnych preferencji.

Just Cause 4 zadebiutuje 4 grudnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Głównym bohaterem ponownie jest Rico Rodriquez. Agentowi przyjdzie tym razem uratować Solis przed Gabrielą Morales i jej prywatnym wojskiem zwanym Black Hand.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz