Bethesda nie zamierza zlecać innym studiom prac nad serią Fallout

Tak jak w przypadku New Vegas.

Wydany w 2010 roku Fallout: New Vegas - za który odpowiada Obsidian Entertainment - wielu fanów uznaje za najlepszą część post-apokaliptycznej serii. Bethesda jest jednak niechętna, by kolejny raz przekazać markę do rąk zespołu z zewnątrz.

W rozmowie z dziennikarzami The Guardian, Todd Howard - główny producent w studiu - przekonuje, że Bethesda sama woli opracowywać większe projekty. Uznaje jednak rolę twórców New Vegas.

- Nie mówię, że nigdy tego nie zrobimy. Ale nasza firma jest teraz ogromna, więc lepiej działać wewnątrz niej. To [że Bethesda zleci wykonanie Fallouta innej firmie - przyp. red.] staje się coraz mniej prawdopodobne. Sądzę jednak, że goście z Obsidian zrobili świetną robotę - tłumaczy Howard.

fal2
New Vegas to ulubiona część moderów

Co ciekawe, sam Obsidian w ubiegłym roku wyrażał chęć powrotu do serii i opracowania kolejnej części (dzięki, Gamespot). Wygląda jednak na to, że Bethesda nie zgodzi się na przekazanie projektu.

W skład Bethesdy wchodzi więcej zespołów niż w trakcie prac nad New Vegas. Poza swoją główną siedzibą w Maryland, firma w 2015 roku otworzyła oddział w Montrealu, a niedawno przemianowała BattleCry na Bethesda Game Studios Austin.

Bethesda pracuje obecnie nad Falloutem 76, następnie studio zajmie się w pełni „next-genowym” Starfield, by w końcu skupić się na zapowiedzianym przed targami The Elder Scrolls 6.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami