Overwatch z coraz mniejszą liczbą toksycznych graczy

W meczach rankingowych.

Overwatch, przynajmniej w dwóch regionach, może pochwalić się coraz mniejszą liczbą graczy, którzy obrażają innych i psują atmosferę współpracy podczas gier rankingowych.

Jeff Kaplan, główny projektant strzelanki, podzielił się na oficjalnym forum danymi na temat postępów w walce z toksycznymi użytkownikami. Liczba zgłaszanych dziennie przypadków złych zachowań spadła w ostatnim okresie o 28 procent w Ameryce, a także o 22 procent w Korei Południowej.

Liczba gier rankingowych z toksycznymi wypowiedziami w USA zmniejszyła się o 26 procent. Deweloper zaznacza, że dane dla Europy nie zostały jeszcze skompletowane.

Zmiany nastąpiły po zmodyfikowaniu systemy zgłaszania niewłaściwych zachowań oraz dzięki zastosowaniu systemu pochwał. Gracze chwaleni przez współzawodników są częściej dobierani do drużyn z innymi, którzy zostali uznani za pozytywnych.

Overwatch to sieciowa strzelanka dostępna na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami