CD Projekt warty więcej niż KGHM i PGE

Firma wyceniana jest na 18 miliardów złotych.

Wartość grupy CD Projekt, czyli właściciela studia, które odpowiedzialne jest za serię Wiedźmin oraz powstającą grę Cyberpunk 2077, przekroczyła niedawno 18 miliardów złotych.

To oznacza, że firma jest obecnie ósmą największą spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. O 400 milionów złotych wyprzedza KGHM, a więc należącego do Skarbu Państwa producenta miedzi i srebra (dzięki, Bankier).

Grupa jest większa także od innego podmiotu kontrolowanego przez rząd - PGE. Koncern, który zajmuje się wydobyciem węgla oraz dostarczaniem energii elektrycznej, wyceniany jest obecnie na 17,9 miliardów złotych.

Wartość CD Projektu w minionych tygodniach znacząco wzrosła - na początku czerwca akcje spółki kosztowały łącznie 15 miliardów złotych. Niewykluczone, że dobry wynik to zasługa pozytywnych opinii dziennikarzy o Cyberpunk 2077.

Wybrani przedstawiciele mediów mogli zobaczyć wczesną wersję produkcji w trakcie zamkniętego pokazu zorganizowanego na tegorocznym E3. Poza tym na konferencji Microsoftu poprzedzającej start targów pokazano pierwszy od dawna zwiastun tytułu.

Data premiery Cyberpunk 2077 nie jest znana, ale projekt zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami