Seria Commandos powróci

Powstanie nowa część, niewykluczone są też remastery.

Firma Kalypso Media Group kupiła prawa do wszystkich marek Pyro Studios - czyli przede wszystkim do cyklu Commandos, a także Praetorians czy Imperial Glory.

- Szanujemy pracę Pyro Studios i to, co zaoferowali nam przez te wszystkie lata. Mamy teraz odpowiedzialność, by przywrócić i rozwijać uwielbiane marki - zaznaczył Simon Hellwig, dyrektor generalny Kalypso.

- Nie oznacza to tylko tworzenia zupełnie nowych gier na wszystkie platformy, ale też adaptację starszych tytułów i dostosowanie ich do współczesnych technologii - dodał.

To wyraźna sugestia, że Kalypso chciałoby także zająć się produkcją lub wydaniem odświeżonych wersji serii Commandos.

Commandos_Beyond_the_Call_of_Duty_Torrent_Download
Screen z pierwszej części serii

Pierwsza odsłona popularnej serii ukazała się w 1998 roku. Podstawą rozgrywki jest taktyczne zarządzanie kilkoma jednostkami żołnierzy z sił specjalnych, by przeprowadzać akcje dywersyjne za liniami wroga, bez zwracania na siebie uwagi. Akcja osadzona jest podczas II wojny światowej.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun z 2016 roku (nasza recenzja) było pierwszą popularną, współczesną grą, która wykorzystywała podobny schemat rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami