Fallout: New Vegas ukończone wyłącznie przy pomocy rękawic bokserskich

Bez zabijania postaci i choćby jednej porażki.

Gracz o pseudonimie Rhetam ukończył Fallout: New Vegas na najwyższym poziomie trudności, w trybie hardcore i z opcją śmierci permanentnej. Dokonał tego nie zabijając ani jednej postaci i nie korzystając z żadnej broni poza rękawicami bokserskimi - informuje Kotaku.

Wyzwanie polegało nie tylko na ukończeniu głównej linii fabularnej, ale również wszystkich zadań pobocznych. Rhetam rozpoczął próby w marcu ubiegłego roku, a niedawno opublikował na YouTube ostatni odcinek serii.

Rękawice bokserskie pozwalały śmiałkowi nokautować oponentów, a więc unieszkodliwiać ich bez zabijania, albo częściowo ich ranić, pozwalając postaciom niezależnym dokończyć walkę. Rhetam nie miał jednak u boku żadnego towarzysza - po prostu wabił bezsilnych wrogów do zaprzyjaźnionych postaci. W grę wchodziło też oczywiście unikanie starć.

fal22
Konwencjonalne metody wychodzą z mody

Niektóre fragmenty zmuszały jednak do znacznie sprytniejszych rozwiązań. Najtrudniejsze wyzwanie stanowiło dla gracza zadanie „Hard Luck Blues”, które wymagało zebrania wielu kluczy w krypcie wypełnionej ghulami. Przedmioty znajdowały się w większości w truchłach, lecz należało również pokonać niezwykle silnego przeciwnika.

„Aby uzyskać ostatni klucz, musiałem zmniejszyć życie potężnego ghula i zwabić go (oraz kilkudziesięciu pomniejszych ghuli) do pomieszczenia wypełnionego gazem” - tłumaczy Rhetam na Reddicie.

„Tam z kolei dalej go raniłem, bo świecące ghule leczą towarzyszy. Mają też jednak atak wybuchowy, który może zapalić gaz. Ogień zabił silnego przeciwnika i sprawił, że mogłem przeszukać jego ciało, aby ukończyć zadanie” - dodaje.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami