Po walce z zakażonymi skalami w ostatnim etapie udaj się w okolice rezydencji Lady Ashburn - stąd dotrzesz do kolejnego celu. Musisz bowiem odnaleźć aktorkę Doris Fletcher, która urzęduje w teatrze.

Z głównej ulicy, przy której znajduje się rezydencja Ashburn, skręć na północ. Od razu zobaczysz przy budynku po lewej drewniany balkon, na który możesz wskoczyć, jeżeli chcesz uniknąć brania udziału w walce między łowcami i wampirami.

Dalej znajdziesz wejście do teatru, które jest jednak zablokowane. Musisz więc dostać się do środka inną drogą. Zwróć uwagę na mapę umieszczoną poniżej, gdzie zaznaczamy, w którym miejscu znajduje się alternatywne wejście. Trzeba cofnąć się kawałek i skręcić w uliczkę w bramie, a następnie okrążyć dziedziniec teatru i wejść po rusztowaniu (1) na ostatnie piętro.

teatrvap

Starcia w teatrze i boss

Wejdź do teatru przez okno i idź prosto. Bohater na chwilę zwolni, a po prawej dostrzeżesz fragmenty sceny. Musisz jakoś dostać się na parter i wejść na scenę. Idź dalej korytarzem, pokonaj wampira nieco dalej. Później zmierzaj prosto, do ostatniego pomieszczenia, gdzie spadnij piętro niżej przez dziurę w podłodze.

Idź korytarzem i skręć w pierwsze drzwi po prawej, zejdź po schodach i na piętrze niżej pokonaj wampiry w holu. Po starciu wróć na górę i tym samym korytarzem idź w prawo i do końca. Potem po schodach w dół i otwórz drzwi po lewej, by zacząć scenkę, po której rozpocznie się walka z pierwszym prawdziwym bossem od jakiegoś czasu.

Pierwsza faza walki jest prosta. Boss atakuje tylko szablą, doskakując do bohatera. Większym problemem są przyzywane skale - co prawda łatwe do pokonania, ale pozostawiające chmurę trucizny po zgonie. Likwiduj je więc z dala od miejsca, w którym walczysz z bossem. Możesz poruszać się po całej sali, nie tylko po scenie.

bossdolores

Druga faza jest już trudniejsza. Boss używa też zmutowanej ręki, by zadawać obrażenia na duży dystans. Uważaj więc na ciosy, choć łatwo ich uniknąć, bo wyprowadzane są dosyć wolno. Nadal dużym problemem pozostają przyzywani pomocnicy, choć teraz nawet sam boss atakuje co jakiś czas falą trucizny. Dobrze mieć teraz antidotum.

Po starciu musisz wrócić tą samą drogą na górne piętro i wyjść oknem, którym wszedłeś. Potem przez dziedziniec wróć na główną ulicę, a zacznie się kolejny rozdział przygody.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały