Destroyed Aperture to będąca w produkcji od 2015 roku modyfikacja do Portal 2 - kontynuacji gry logicznej od Valve. Choć grupa Dayin Creations nie podała dokładnej daty premiery (mod ma zadebiutować jesienią), to na stronie ModDB znajdziemy nowe informacje i zrzuty ekranu.

Twórcy obiecują ponad 20 nowych poziomów i ponad 30 przestrzennych zagadek o wzrastającym stopniowo poziomie trudności - jak w oryginale. Mapy złączy ze sobą opowieść, bo Dayin Creations przygotowało całkiem nową kampanię. To rzekomo pięć godzin zabawy w pięciu nowych rozdziałach.

por33
Nowa przygoda w świecie portali

Jak tłumaczą projektanci na stronie projektu, „wcielamy się w mężczyznę o imieniu David, który budzi się w zniszczonym i zarośniętym przez rośliny laboratorium Aperture Science Facility 7. Centralne zasilanie placówki zawiodło, niszcząc systemy łączności, i zabiło niemal wszystkich pracowników.”

Autorzy zadbali o stworzenie własnego modelu postaci - zobaczymy nawet nowy Portal Gun, czyli kultowe narzędzie znane wszystkim miłośnikom serii. Destroyed Aperture to ponadto mody na Steamie, autorska ścieżka dźwiękowa i nagrane linie dialogowe.

por44
Rośliny opanowały Aperture

W obecnej fazie mapy ukończono już w 95 proc. Twórcy nie zdradzają wszystkich szczegółów i obiecują więcej niespodzianek. Informują też, że modyfikacja nie jest powiązana w żaden sposób z serią Half-Life. Do uruchomienia potrzebujemy oczywiście oryginalnej gry.

Portal 2 zadebiutował w 2011 roku na PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Akcję umiejscowiono kilkaset lat po wydarzeniach z pierwszej części. Zaoferowano większą swobodę i nowe możliwości, w tym tryb kooperacyjny.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz