We wtorkowy wieczór studio Playground Games zorganizowało internetową prezentację, w trakcie której pokazano nowe fragmenty rozgrywki z gry Forza Horizon 4. Gameplay skupia się na jeździe latem.

We wspomnianym okresie przez większość czasu gracze doświadczą słonecznej pogody. Deweloperzy podkreślają jednak, że nie zabraknie opadów deszczu i burz, które pojawią się w losowych momentach.

Autorzy zaznaczają, że poszczególne rodzaje aktywności i konkurencji dostępne będą we wszystkich okresach, czyli wiosną, latem, jesienią i zimą. Pory roku - zmieniające się raz na tydzień - wpłyną jednak w określony sposób na prowadzenie danego wozu.

Twórcy pokazali też funkcje personalizacji własnego kierowcy. Postaci wybierzemy płeć oraz zmodyfikujemy wygląd twarzy i ubranie - pojawi się możliwość założenia kostiumu fioletowego kurczaka. Do tego zdecydujemy o pozach wykonywanych na przykład po wygranej.

Dostosujemy również posiadane auto. Samochodom zmienimy silnik, układ napędowy, opony i rozmiar tylnych obręczy. Instalowane w pojeździe części odbiją się na osiągach udoskonalanej maszyny.

Warto zaznaczyć, że w zaprezentowanym fragmencie możliwa była zabawa w pojedynkę przeciwko rywalom kontrolowanym przez sztuczną inteligencję. Deweloperzy podkreślili jednak, że gra projektowana jest z myślą o rozgrywce sieciowej.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 2 października na PC z systemem Windows 10 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki