Firma Ubisoft ujawniła datę premiery drugiego DLC do Far Cry 5. Dodatek zatytułowany Uwięzieni na Marsie zadebiutuje 17 lipca na PC, PS4 i Xbox One.

Cenę ustalono na równowartość 12 dolarów, a więc około 44 zł. Rozszerzenie można jednak kupić nie tylko osobno, ale też w zbiorczej przepustce sezonowej, która na komputerach osobistych kosztuje 119 zł, a na konsolach Sony i Microsoftu odpowiednio 125 zł i 123,99 zł.

Bohaterem dodatku jest znany z podstawowej gry pilot Nick Rye. Wraz z Hurkiem - inną postacią z bazowej strzelanki - trafia na Czerwoną Planetę. Na miejscu panowie muszą powstrzymać inwazję marsjańskich pajęczaków i wrócić do domu.

Poza kolejną lokacją, DLC zaoferuje szereg nowego wyposażenia. Podczas zabawy gracze skorzystają z plecaków odrzutowych, wystrzeliwującego piętnaście ognistych kul Hellfire oraz zamieniającego wrogów w wybuchowe krowy Morphinatora. Do tego darmowy zestaw elementów do edytora.

W planach jest jeszcze jedno fabularne rozszerzenie, które ukaże się w sierpniu. Do licha, zombie zaoferuje siedem scenariuszy inspirowanych filmami grozy klasy B. W każdym staniemy przed zadaniem rozprawienia się z hordami nieumarłych smakoszy ludzkiego mięsa.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFar Cry 5 - Recenzja

Po prostu dobra zabawa.

Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Skrytki prepperskie, opis przejścia, porady ogólne, rozwój postaci.

Far Cry 5 - łowienie ryb: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca, gdzie można łowić ryby w Rzeka Henbane.