Xbox One z systemem przyspieszającym uruchamianie pobieranych gier

Mechanizm FastStart.

Microsoft opublikował lipcową aktualizację oprogramowania Xbox One. Jedną z najważniejszych nowości jest FastStart - mechanizm zaprezentowany na tegorocznym E3.

Rozwiązanie dwukrotnie przyspiesza uruchamianie pobieranych produkcji. System identyfikuje dane, które są niezbędne do rozpoczęcia właściwej zabawy, a następnie nadaje im priorytet. Pozostałe są ściągane w tle.

FastStart obsługiwane jest na razie przez produkcje z katalogu Game Pass - 17 wydanych na Xbox One (w tym Devil May Cry HD Collection i kompletna edycja Tropico 5), 3 dostępnych na X360 oraz 3 obecnych na pierwszym Xbox. Póki co jednak ograniczone jest do angielskich wersji językowych.

01
FastStart przyspiesza uruchamianie pobieranych gier

Warto zaznaczyć, że Microsoft opracował niegdyś podobne rozwiązanie pozwalające włączać częściowo pobrane gry. Najważniejsza różnica między oboma systemami polega na tym, że nowy nie wymaga działań ze strony wydawcy. Poza tym stary mechanizm w wielu przypadkach po uruchomieniu danego tytułu umożliwiał jedynie poruszanie się w menu głównym.

Lipcowa aktualizacja oprogramowania wprowadziła także dodatkową funkcję wyszukiwania, aktywowaną po wciśnięciu na padzie przycisku Y. Pojawiła się też opcja łączenia produkcji i aplikacji widocznych na pulpicie konsoli w grupy.

Do tego ulepszenia programu Mixer obejmujące na przykład sterowanie i możliwość korzystania z kamerek internetowych w trybie pełnoekranowym. Pełna lista zmian i nowości zaimplementowanych przez Microsoft dostępna jest na blogu Xbox Wire.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami