Fallout 76 - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko o grze Bethesdy.

Fallout 76 to najnowsza odsłona popularnego, post-apokaliptycznego cyklu od Bethesdy. Jest też wyjątkowa, bo po raz pierwszy w historii serii otrzymujemy produkcję nastawioną na kooperację i zabawę w świecie dzielonym z innymi graczami.

Pod wieloma względami tytuł przypomina rozbudowanego i usprawnionego Fallouta 4, choć z mniejszym naciskiem na narrację i fabułę. Skupiamy się przede wszystkim na eksploracji świata.

Bethesda zaznaczyła już, że Fallout 76 nie jest wyznacznikiem nowego kierunku dla całej serii - i w przyszłości gracze mogą spodziewać się kolejnych produkcji nastawionych na przygodę dla jednego gracza. Stąd też nietypowy tytuł tej części, która nie jest normalnym sequelem.

  • Premiera: 14 listopada 2018
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Bethesda Softworks
  • Wydawca: Bethesda

Premiera i dostępne edycje

Fallout 76 zadebiutuje już 14 listopada 2018 roku, choć został oficjalnie zapowiedziany w czerwcu tego samego roku. Bethesda kolejny raz wydaje więc grę stosunkowo niedługo po pierwszym publicznym pokazie.

RPG trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Nie zaoferuje opcji rozgrywki międzyplatformowej. Warto zaznaczyć, że wersja PC nie będzie dostępna na Steamie, a uruchomimy ją za pomocą klienta (launchera) Bethesdy.

W przedsprzedaży są już dostępne wersje na każdą platformę. Cena to ok. 200-260 zł. Niektóre sklepy oferują też edycję Power Armor, której cena wynosi ponad 800 zł. Skład tego wydania kolekcjonerskiego to:

  • Hełm pancerza wspomaganego T-51 (z modulatorem głosu, latarką czołową LED i funkcją dźwięku VATS)
  • Świecącą w ciemności mapę świata
  • 24 figurki kolekcjonerskie (żołnierze, mutanty, cywile z krypty)
  • Steelbook
  • Dodatkowe przedmioty i strój

Ponadto, zamawiając grę przed premierą zapewniamy sobie dostęp do testów beta, które odbędą się przed listopadem.

fallot76power

Fabuła i świat

Akcja Fallout 76 osadzona jest 25 lat po Wielkiej Wojnie, a więc przed wydarzeniami z innych odsłon cyklu. Gracze trafią do Zachodniej Wirginii, czyli terenów nieco na zachód od obszarów z Fallouta 3.

Świat gry imponuje rozmiarami. Jest większy, według twórców nawet czterokrotnie, od tego z Fallouta 4. To oznacza sporo eksploracji i terenów do odwiedzenia.

Bohater, którego stworzymy, jest jednym z pierwszych ludzi wychodzących na powierzchnię. Sztuczna inteligencja zarządzająca Kryptą 76 wysyła nas na ważną misję, która przyczyni się do stworzenia pierwszej społeczności poza podziemnym schronem.

Podczas zwiedzania za różnorodne widoki odpowiada między innymi zmienny cykl dnia i nocy oraz dynamiczny system pogody.

f762

Rozgrywka

Fallout 76 pod względem rozgrywki będzie przypominał Fallouta 4 (wybierzemy więc kamerę FPP lub TPP) - zaoferuje podobny system walki i poruszania się. Twórcy wprowadzają jednak sporo mniejszych i większych zmian.

Najważniejszą jest oczywiście aspekt online. W naszym świecie prędzej czy później spotkamy innych graczy, którzy mogą być do nas wrogo nastawieni. Nie należy jednak obawiać się tłumów, bo gra ma zachować post-apokaliptyczny klimat.

Zagramy też ze znajomymi, by móc szybciej poradzić sobie z niektórymi wyzwaniami. W grze znajdą się zadania, z którymi nie damy sobie rady w pojedynkę, choć deweloperzy planują wprowadzić w przyszłości serwery single-player i wsparcie dla modów.

Główne czynności do wykonywania to zróżnicowane misje, otrzymywane od robotów lub za pośrednictwem komputerów - w Fallout 76 nie spotkamy bowiem normalnych NPC-ów. W końcu to nasi bohaterowie będą tymi, którzy trafią na powierzchnię jako pierwsi.

Istotne będzie także budowanie i rozwój bazy, którą można współdzielić ze znajomymi. Co ważne, bazę można postawić w dowolnym miejscu na mapie, a nie tylko na wyznaczonych polach.

f761

Jedną z bardziej interesujących grupowych aktywności jest możliwość przejęcia kontroli nad stacją nuklearną i wystrzelenie atomowego pocisku, którym będzie można zagrozić innym użytkownikom.

Potwierdzono obecność szybkiej podróży, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że świat ma być większy niż w przypadku Fallouta 4. Nie uświadczymy jednak żadnych pojazdów ani wierzchowców.

W zniszczonym świecie spotkamy nowe rodzaje przeciwników, niespotykane w poprzednich odsłonach cyklu. Będziemy rozwijać bohatera i zdobywać coraz lepszy ekwipunek - choćby kultowy Power Armor. Twórcy planują wspierać grę regularnymi dodatkami z nową zawartością i wyzwaniami.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami