BioWare: chcemy jak najszybciej wrócić do Dragon Age i Mass Effect

Studio bierze też pod uwagę Star Wars.

Ubiegłoroczne Mass Effect: Andromeda zostało chłodno przyjęte przez graczy i recenzentów, więc dalszy rozwój cyklu stanął pod znakiem zapytania. BioWare zapewnia jednak, że kiedyś powróci do kosmicznego uniwersum.

W rozmowie z magazynem Game Informer menedżera generalnego studia - Caseya Hudsona - zapytano, czy po zakończeniu prac nad Anthem zespół przygotuje kontynuację jednej z dotychczasowych serii.

- Chcemy jak najszybciej wrócić do Dragon Age i Mass Effect. Drugim cyklem chciałbym szczególnie się ponownie zająć. To moje dziecko. Pomogłem stworzyć tę grę, więc oczywiście w pewnym momencie pragnąłbym opracować kolejną odsłonę - wyjaśnia.

Podjęto również kwestię produkcji osadzonych w świecie „Gwiezdnych wojen”. Menedżer podkreśla, że studio w przyszłości chciałoby przygotować także następny projekt w „odległej galaktyce”, choć zaznacza, że nie jest to proste.

- Jest wiele gier, które chcielibyśmy zrobić. Jedno z wyzwań polega na tym, że dzisiaj stworzenie świetnego i dużego tytułu wymagałoby wykorzystania większości zasobów zespołu o wielkości BioWare, a jesteśmy sporą ekipą - tłumaczy.

01
Dragon Age: Inkwizycja to ostatnia odsłona cyklu w świecie fantasy od BioWare

- Jest mnóstwo produkcji, które pragnęlibyśmy opracować, ale nie możemy, więc musimy dokonywać selekcji. Zawsze uwielbiałem jednak Star Wars i Knights of the Old Republic - dodaje.

Wydaje się, że deweloperzy w pierwszej kolejności mogą powrócić do Dragon Age. Kilka miesięcy temu były pracownik BioWare - Mike Laidlaw - ujawnił, że gdy był zatrudniony w firmie, w studiu funkcjonował niewielki zespół zajmujący się czwartą odsłoną serii.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami