Starfield od Bethesdy to „nowa generacja oprogramowania i rozgrywki”

Przekonuje Todd Howard.

Podczas poprzedzającej E3 konferencji Bethesdy Todd Howard zapowiedział Starfield. Otrzymaliśmy tylko krótki zwiastun, ale główny producent w studiu wspomniał o grze „nowej generacji”. W rozmowie z Eurogamerem deweloper wyjaśnia, co miał na myśli.

- Dla nas to oznacza dwie rzeczy - tłumaczy Howard. Sprzęt i nasze oprogramowanie, ale również rozgrywkę. Zastanawiamy się nad tym, jaka jest nasza wizja niesamowitego RPG nowej generacji, przeznaczonego dla jednego gracza.

Deweloper podkreśla w rozmowie, że gra ma docelowo ma trafić na konsole kolejnej generacji. Twórcy chcą jednak zobaczyć Starfield również na aktualnym sprzęcie. Wciąż nie podjęto ostatecznej decyzji. - Wybiegamy myślami mocno w przyszłość - mówi Howard.

Zapytany o podobieństwo Starfield do innych projektów Bethesdy, główny producent studia odpowiedział, że gra różni się od serii Fallout i The Elders Scrolls, ale odbiorcy odczują, kto ją zaprojektował. - Starfield ma w sobie nasze DNA. Ma rzeczy, które lubimy - precyzuje deweloper.

Choć grę zapowiedziano stosunkowo niedawno, a produkcję rozpoczęto po wydaniu Fallout 4 (czyli w 2015 roku), pomysły na Starfield sięgają aż 2004 roku, kiedy Bethesda próbowała stworzyć projekt gry science-fiction.

W rozmowie z Geoffem Keighley'em podczas E3, Todd Howard zapewnił, że prace nad omawianym tytułem są już w na tyle zaawansowanym stadium, że w produkcję można grać.

Starfield to pierwsza nowa marka Bethesdy od 25 lat. Wiemy jedynie, że grę osadzono w uniwersum Fallouta - w przyszłości. Zwiastun nie ujawnia właściwie żadnych szczegółów, przedstawiając jedynie orbitującą stację kosmiczną. Produkcję zbudowano na usprawnionym silniku znanym z serii Fallout i The Elder Scrolls.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami