EA wyda nowy projekt twórców A Way Out

Firma nie miesza się do wizji autorów.

W rozmowie z Eurogamerem szef odpowiedzialnego za A Way Out studia Hazelight - Josef Fares - ujawnił, że wraz ze swoim zespołem pracuje nad kolejnym projektem. Tak jak poprzedni tytuł, grę wyda Electronic Arts.

- Nadal jesteśmy z EA. To nie problem, firma oferuje bardzo dobre wsparcie. Nieważne, z którym wydawcą podejmuję współpracę, o ile wygląda ona tak samo. Działam w następujący sposób: szanuję kwestie ekonomiczne, ale nikt nie może mieszać się do ogólnej wizji, co jest niezwykle istotne - tłumaczy.

Natomiast podczas wystąpienia w trakcie hiszpańskiej konferencji Gamelab oznajmił, że tajemnicza gra powstaje od kilku miesięcy. Projekt znajduje się we wczesnej fazie rozwoju, ale właściwe prace powinny ruszyć w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Fares zaznaczył jednak, że przygotowanie tytułu zajmie zespołowi wiele czasu - pierwsze materiały deweloperzy pokażą najwcześniej za około trzy lub cztery lata. Szczegółów na temat produkcji nie przedstawił, ale zapewnił, że będzie „bardzo się różniła” od poprzednich dokonań Hazelight, czyli Brothers: A Tale of Two Sons i wspomnianego A Way Out.

Nowa pozycja zaoferuje dłuższą kampanię fabularną. Szef szwedzkiego studia podkreśla jednak, że rozgrywkę postanowiono wydłużyć wyłącznie ze względu na charakter projektu - nie podjęto by podobnej decyzji, jeżeli nie pasowałaby do gry.

Ponowna współpraca Hazelight z EA nie jest wielkim zaskoczeniem, jako że Fares kilkukrotnie wypowiadał się pozytywnie o firmie. Niedawno stwierdził, że gdyby ludzie przeczytaliby wewnętrzną korespondencję z koncernem, byliby zaskoczeni, w jaki sposób wydawca traktuje projektanta.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami