Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Crew 2 - start, zawody, zadania dodatkowe

Początek motoryzacyjnej przygody.

The Crew 2 oferuje graczom naprawdę wiele - i może lekko przytłoczyć po początkowych wyścigach. Tutaj postaramy się wskazać, na czym powinniście się skupić zaczynając przygodę w świecie motoryzacji. Wymienimy też wszystkie rodzaje zawodów i aktywności dodatkowych.

Jak rozpocząć zabawę w The Crew 2?

Jest to banalnie proste. Po uruchomieniu rozgrywki oraz obejrzeniu filmów wprowadzających weźmiesz udział w szeregu krótkich, występujących jeden po drugim wyścigach ukazujących różne aspekty zabawy (wyścigi po mieście, offroad, sterowanie motorówką czy samolotem).

Nie przejmuj się, jeśli w ich trakcie coś się nie powiedzie. Są to tylko pokazówki, dające przedsmak tego, co czeka w dalszej części zabawy. Po ukończeniu tej szybkiej serii w końcu przejdziesz do właściwej rozgrywki.

Co robić na początku gry?

Najlepiej przejść na mapę świata i po kolei zaliczać poszczególne typy zawodów - zaczynając od tych wprowadzających, które dadzą dostęp do pierwszych, darmowych pojazdów w grze. Pierwsze wyścigi i wyzwania są stosunkowo proste, ale gdyby coś poszło nie tak, to pamiętaj, że możesz je zawsze powtórzyć lub wrócić do nich później.

Do zawodów możesz dostawać się szybko i bezpośrednio korzystając z mapy gry. Druga możliwość, to swobodna eksploracja otwartego świata. Na początku najlepiej spróbować wszystkiego po trochu, aby zapoznać się z każdym aspektem rozgrywki.

Jakie są główne rodzaje zawodów w The Crew 2?

W The Crew 2 występują cztery główne rodzaje zawodów, które dzielą się na dodatkowe podklasy (tak zwane rodziny). W menu głównym można się z nimi zapoznać w zakładce „Aktywności”. Poniżej znajdują się ich krótkie charakterystyki.

Street Racing - zawody rozgrywane przede wszystkim po drogach asfaltowych.

  • Street Race - wyścigi, w których należy zająć, jak najlepsze miejsce.
  • Drift - zawody polegające na zdobyciu określonej liczby punktów.
  • Drag Race - próba uzyskania jak najlepszego czasu.
  • Hyper Car - zawody, które trzeba ukończyć, na jak najlepszym miejscu.

Offroad - zawody i konkurencje rozgrywające się głównie poza trasami, w trudnym terenie takim jak lasy.

  • Rally Raid - zmieszczenie się w określonym limicie czasowym.
  • Rally Cross - wyścigi autami.
  • Motocross - wyścigi motorami crossowymi.

Freestyle - zawody polegające na wykonywaniu efektownych trików oraz zaliczaniu różnych tras na czas.

  • Aerobatics - samoloty (zdobycie określonej liczby punktów wykonując różne ewolucje).
  • Jestsprint - motorówki (wyścig z czasem).
  • Monster Truck - auta (wyścig z czasem).

Pro Racing - zawody, w których biorą udział maszyny ze wszystkich kategorii (ziemia, woda, powietrze).

Live Xtrem Series - są to specjalne, rozgrywane w kilku dyscyplinach zawody rozgrywane w trzech fazach. Dostęp do nich uzyskujesz za każdym razem, gdy zdobędziesz wyższy poziom popularności. W sumie w grze jest 5 tego typu zawodów.

Najważniejsze zawody związane z poszczególnymi rodzinami (typami) pojazdów są na mapie oznaczane ikonami konkretnych wehikułów (auta, samoloty, motorówki) w odpowiednich kolorach.

Warto pamiętać, że każde zawody można rozgrywać zarówno w trybie normalnym, jak i trudnym. Drugi z nich stawia wyższe wymagania i zapewnia lepsze nagrody, a do jego odblokowania należy ukończyć dane zawody w trybie normalnym.

Jakie są zadania dodatkowe w The Crew 2?

Zadanie dodatkowe, nazywane testami, to specjalne rodzaje stosunkowo krótkich wyzwań, w których musimy spełnić określone warunki. Można je podzielić na kilka typów w zależności od miejsca rozgrywania oraz rodzaju pojazdów (opisanych wyżej rodzin).

  • Slalom - polega na przejeżdżaniu przez kolejne, wyznaczone punkty, które są ułożone blisko siebie, co sprawia, że ważniejsza od prędkości jest technika. Testy są rozgrywane na ziemi (Offroad, Pro Racing) oraz na wodzie (Pro Racing).
  • Ucieczka - zadanie polega na, jak najszybszym oddaleniu się od ścigającego nas, wirtualnego okręgu. Jeśli znajdziemy się w jego obszarze przed wyznaczonym limitem odległości, to przegramy. Test rozgrywany na ziemi (Street Racing, Offroad).
  • Lot koszący - polega na przelocie na minimalnej wysokości przez wyznaczony dystans. Jest rozgrywany tylko w powietrzu (Freestyle).
  • Fotoradar - zadanie polega na rozpędzeniu się do wyznaczonej prędkości i utrzymaniu jej w miejscu, gdzie znajduje się fotoradar. Próba zostaje zaliczona, jeśli zmierzona szybkość jest równa lub większa od określonej w zadaniu. Zadanie rozgrywane na ziemi (Street Racing).
  • Aerobatics - test dostępny jedynie dla samolotów (Freestyle), polegający na przelatywanie przez kolejne punkty w określony sposób. Im dokładniej oddamy figurę, tym więcej punktów uzyskamy.
  • Niszczenie boi - zadanie dla motorówek (Pro Racing), w którym należy zniszczyć określoną liczbę boi. Niszczenie ich seriami zapewnia dodatkowy mnożnik punktowy, który jest zerowany, jeśli wpłyniemy w tak zwaną złą (czerwoną) boję.

Warto pamiętać, że testy są zaznaczane na mapie trójkątami w różnych kolorach, symbolizujących poszczególne rodziny.

Co otrzymujemy za udział w zawodach i próbach?

Branie udziału w różnych zawodach i wyzwaniach wiąże się oczywiście z odpowiednimi nagrodami. Jeśli zrealizujemy wyznaczone cele (na przykład zmieścimy się w określonym limicie czasowym), to zostaniemy nagrodzeni większą popularnością wśród kibiców, pieniędzmi i częściami do maszyn.

Jak odblokowywać nowe zawody i wyzwania?

Jest to związane z osiąganiem kolejnych poziomów popularności, które zostały opisane powyżej. Tutaj prezentujemy, jakie rodzaje zawodów i aktywności odblokowują się na konkretnych poziomach:

  • Popularny - Drift, Motocross, Jest Sprint, Touring Car, drugi odcinek Live Xtrem Series.
  • Sławny - Drag Race, Rally Cross, Monster Truck, Air Race, trzeci odcinek Live Xtrem Series.
  • Gwiazda - Hyper Car, Grand Prix, czwarty odcinek Live Xtrem Series.
  • Ikona - piąty odcinek Live Xtrem Series.


Ponadto po osiągnięciu poziomu „Ikona” możesz zdobywać w tej kategorii kolejne poziomy, aż do poziomu 9999. Co 10 poziomów otrzymasz w nagrodę części, a co 100 (ale tylko do 600) będziesz dodatkowo otrzymywał kolejne pojazdy.

Warto pamiętać, że o ile do początkowych zawodów gra często zaproponuje darmowe maszyny, tak z czasem często będziemy musieli sami zaopatrzyć się w jakiś pojazd, aby wziąć udział w konkretnej konkurencji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Crew 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze