Przedmioty kosmetyczne w Battlefield V „pasują do okresu historycznego”

W grze mogą znaleźć się dudy i obosieczny miecz.

Wprowadzenie do Battlefield V nietypowych przedmiotów kosmetycznych, jak katana czy mechaniczna proteza, spotkało się z chłodnym przyjęciem niektórych miłośników serii. Twórca gry w rozmowie z PC Gamer przekonuje jednak, że gadżety mają oparcie w historii II wojny światowej.

- To musi być wiarygodne i pasować do okresu hisorycznego - tłumaczy Andreas Morrell, starszy producent. - Nie tworzymy przecież steampunkowego uniwersum czy czegoś w tym rodzaju. Ale jeśli używano jakiegoś przedmiotu, możemy go umieścić w grze.

- Poszukując materiałów źródłowych natrafiliśmy na gościa, który nazywał się „Mad Jack” Churchill. Ten brytyjczyk brał udział w kampanii norweskiej i był jedynym żołnierzem, który podczas II wojny światowej zabił wroga mieczem.

- Churchill zwykł chodzić na bitwę z dudami i obosiecznym szkockim ostrzem. Nie zdziwiłbym się więc, jakbyśmy w grze zawarli dudy jako przedmiot kosmetyczny, tylko dlatego, że był taki jeden szalony gość, który nosił ten instrument - przekonuje Morrell.

Co ciekawe, pod koniec maja producent wykonawczy w studiu DICE przekonywał, że deweloperzy pracujący nad Battlefield V przedkładają zabawę nad realizm historyczny.

Oprócz przedmiotów kosmetycznych, kontrowersję wzbudziła także obecność kobiet na polu walki. Twórcy dali jednak jasno do zrozumienia, że nie pozbędą się żołnierek ze strzelanki.

Battlefield V zadebiutuje 19 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Nie zobaczymy już lootboxów ani nie nabędziemy przepustki sezonowej. Produkcja doczeka się natomiast wielu zmian wpływających na rozgrywkę.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami