Fallout 76 - Bethesda o rozgrywce międzyplatformowej: „Sony nie jest pomocne”

Todd Howard rozczarowany.

Todd Howard, główny producent ze studia Bethesda, zasugerował, że postawa Sony jest powodem braku rozgrywki międzyplatformowej w Fallout 76 - informuje Game Informer, powołując się na wywiad serwisu Gamestar.

- Bardzo byśmy tego chcieli - odpowiedział Howard na pytanie dotyczące wspólnego grania użytkowników PS4 i Xbox One. - Teraz jednak nie jest to możliwe.

- Sony nie jest tak pomocne, jak byśmy sobie życzyli - dodał.

Producent PlayStation to jedyny wydawca, który nie umożliwia rozgrywki między kilkoma platformami w wielu produkcjach sieciowych. Przykładowo, użytkownicy Fortnite mogą współpracować ze znajomymi, niezależnie od tego, czy grają na PC, Xbox One, Switchu czy platformach mobilnych - ale nie zagrają z kolegami z PS4.

Wypowiedź dewelopera dotyczy międzyplatformowej rozgrywki na konsolach, ale pozostaje jeszcze kwestia PC. Jeżeli Bethesda, jak sugeruje Howrd, chciałaby wprowadzić system cross-play, pozostaje jeszcze opcja wspólnej gry między PC i Xbox One.

Fallout 76 zadebiutuje 14 listopada. To produkcja zrywająca z tradycyjnym modelem gry RPG dla jednego gracza. Istotna będzie współpraca z maksymalnie trójką znajomych. Świat gry ma być większy niż ten z Fallout 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami