Assassin's Creed Odyssey z Leonidasem w trakcie bitwy pod Termopilami?

Sugeruje aktor.

Assassin's Creed Odyssey pozwoli graczom wziąć udział w legendarnej bitwie pod Termopilami między Spartanami a Persami - sugeruje aktor Elias Toufexis.

Mężczyzna ujawnił na Twitterze, że w najnowszej odsłonie cyklu z zabójcami w kapturach wcieli się - użyczając głosu i ciała - w króla Leonidasa. Władca dowodził trzystoma wojownikami Sparty w przegranym ostatecznie starciu.

Niewykluczone, że Assassin's Creed Odyssey odtworzy bitwę przedstawioną między innymi w popularnym filmie „300”. Oczywiście na razie tego nie potwierdzono, ale opublikowane przez aktora grafiki wydają się pokazywać właśnie potyczkę pod Termopilami.

Warto zaznaczyć, że w produkcji gracze wcielą się we wnuka lub wnuczkę Leonidasa. Podstawowym orężem bohaterów jest grot włóczni należącej niegdyś do króla Sparty - broń jest jednym z pozostawionych przez Pierwszą Cywilizację fragmentów Edenu.

Akcję osadzono przed wydarzeniami z ubiegłorocznego Origins, a wśród przygotowywanych nowości jest opcja dokonywania wyborów wpływających na rozwój fabuły. Niedawno wśród swoich inspiracji twórcy wymienili między innymi Wiedźmina 3.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami