Walka w Ghost of Tsushima jest „niecodzienna”

Twierdzi współzałożyciel Sucker Punch.

Odpowiedzialne za serię inFamous studio Sucker Punch tuż przed E3 zaprezentowało pierwszy fragment rozgrywki z Ghost of Tsushima, w którym nie zabrakło walki. Szczegóły na temat starć w grze omówił Chris Zimmerman, współzałożyciel zespołu.

W rozmowie z dziennikarzami serwisu GamingBolt, deweloper przyznaje, że walkę skontruowano na wzór tak zwanych brawlerów, czyli „chodzonych bijatyk”, a nie hack n' slashów.

- Gdyby to był hack 'n slash, to gracz, który kontroluje postać podczas demonstracji, nie ćwiczyłby nerwowo przed każdym pokazem - tłumaczy Zimmerman. - To walka oparta na umiejętnościach. Przed E3 widzieliście starcie z trzema przeciwnikami. To jest właśnie serce gry. Wiedza, że musisz być w szczycie formy, by poradzić sobie z kilkoma oponentami.

- Jeśli się nad tym zastanowić, to bardzo niecodzienna walka. Jest wiele gier, w których pojedynczy wróg stanowi zagrożenie, oraz wiele takich, które sprawiają problem przy starciu z dwudziestoma przeciwnikami. Trzy to interesująca liczba, gra otrzymuje dzięki temu pewną świeżość - mówi Chris Zimmerman.

Porównując grę do brawlerów, a oddzielając ją od hack n' slashów, deweloper ma zapewne na myśli wyższy poziom trudności, oraz niemożliwość ciągłego wyprowadzania ciosów bez przykrych konsekwencji. Z drugiej strony, wielu graczy zwróciło podczas pokazu przed E3 uwagę na podobieństwo walki w Ghost of Tsushima do pierwszych odsłon serii Assassin's Creed.

Prezentacja sugerowała obecność szybkich kontrataków, na wzór pierwszej i drugiej odsłony cyklu o zakapturzonych zabójcach. Niedawno dowiedzieliśmy się, że zabić szarżującego wroga jednym cięciem można przytrzymując i puszczając trójkąt w odpowiednim momencie.

Ghost of Tsushima zmierza na PlayStation 4. Data premiery nie jest znana, ale niewykluczone, że gra zadebiutuje w 2019 roku. Zagramy nie tylko z angielskim, ale też japońskim dubbingiem.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami