Dziennikarze serwisu IGN opublikowali materiał porównujący wybrane lokacje z osadzonej na terenie Wielkiej Brytanii gry Forza Horizon 4 z rzeczywistymi odpowiednikami.

Autorzy filmu pokazali cztery obiekty, na które gracze natrafią w produkcji - siedemnastowieczny wiatrak Chesterton, pomnik Scott Monument, wiejski domek ze wsi Snowshill i zamek w Edynburgu. Wszystkie zestawiono z pierwowzorami.

Z nagrania wynika, że twórcy ze studia Playground Games włożyli wiele pracy w wierne odwzorowanie poszczególnych konstrukcji. Wirtualne kopie są bowiem bardzo podobne do prawdziwych wersji.

Niedawno ujawniono częściową listę aut, które pojawią się w grze. Zestawienie obejmuje ponad 450 zróżnicowanych wozów, w tym samochody marek Aston Martin, Audi, BMW, Chevrolet, Ferrari, Lamborghini i Volkswagen.

Najważniejszą nowością kolejnej odsłony cyklu są pory roku, które zmienią się raz w tygodniu, wpływając na wygląd otoczenia i jazdę. Poza tym produkcja położy nacisk na zabawę sieciową - w trakcie rozgrywki spotkamy innych graczy, choć nie zabraknie opcji zmagań w pojedynkę.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 2 października na PC z systemem Windows 10 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki