Wiedźmin - Novigrad odtworzony w Minecrafcie

Wolne Miasto złożone z bloków.

Fani z grupy Elysium Fire odtworzyli w Minecrafcie pochodzące z wiedźmińskiego uniwersum Wolne Miasto Novigrad, które gracze mogli odwiedzić w trzeciej części cyklu od CD Projekt Red.

Warto jednak zaznaczyć, że metropolia nie jest wierną kopią lokacji znanej z Dzikiego Gonu. Zespół postanowił bowiem skoncentrować się na kilku najważniejszych obiektach, w tym murach miejskich i świątyni Wielkiego Ognia (dzięki, Kotaku).

Twórcy tłumaczą, że celem projektu było złożenie hołdu grom bazującym na powieściach Andrzeja Sapkowskiego. Wszyscy zainteresowani mapę z Novigradem mogą pobrać za darmo za pomocą portalu Planet Minecraft.

Wokół tytułu autorstwa studia Mojang zgromadzona jest społeczność bardzo kreatywnych fanów, którzy wielokrotnie zaskakiwali pomysłowością. W przeszłości przykładowo stworzyli działający komputer i odtworzyli świat Mirror's Edge.

Jednym z ciekawszych projektów była wirtualna Dania. Do Minecrafta kraj przeniesiono w skali 1:1, a w trakcie budowy wykorzystano cztery miliardy kwadratowych bloków. Cyfrowe państwo nie przetrwało długo - krótko po udostępnieniu, zostało zniszczone przez graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami