Wiedźmin - Novigrad odtworzony w Minecrafcie

Wolne Miasto złożone z bloków.

Fani z grupy Elysium Fire odtworzyli w Minecrafcie pochodzące z wiedźmińskiego uniwersum Wolne Miasto Novigrad, które gracze mogli odwiedzić w trzeciej części cyklu od CD Projekt Red.

Warto jednak zaznaczyć, że metropolia nie jest wierną kopią lokacji znanej z Dzikiego Gonu. Zespół postanowił bowiem skoncentrować się na kilku najważniejszych obiektach, w tym murach miejskich i świątyni Wielkiego Ognia (dzięki, Kotaku).

Twórcy tłumaczą, że celem projektu było złożenie hołdu grom bazującym na powieściach Andrzeja Sapkowskiego. Wszyscy zainteresowani mapę z Novigradem mogą pobrać za darmo za pomocą portalu Planet Minecraft.

Wokół tytułu autorstwa studia Mojang zgromadzona jest społeczność bardzo kreatywnych fanów, którzy wielokrotnie zaskakiwali pomysłowością. W przeszłości przykładowo stworzyli działający komputer i odtworzyli świat Mirror's Edge.

Jednym z ciekawszych projektów była wirtualna Dania. Do Minecrafta kraj przeniesiono w skali 1:1, a w trakcie budowy wykorzystano cztery miliardy kwadratowych bloków. Cyfrowe państwo nie przetrwało długo - krótko po udostępnieniu, zostało zniszczone przez graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami