Twórca A Way Out: zdziwilibyście się, jak dobrze EA mnie traktuje

W obronie wydawcy.

Część graczy ma negatywne zdanie na temat Electronic Arts, jednak Josef Fares - główny projektant A Way Out - broni wizerunku wydawcy w rozmowie z dziennikarzami portalu VG247.

- Naprawdę chciałbym opublikować kilka e-maili z wewnętrznej korespondencji. Myślę, że po tym, jak ludzie przeczytaliby te wiadomości, opadłaby im szczęka ze zdziwienia, w jaki sposób EA mnie traktuje. To naprawdę duże wsparcie - przekonuje deweloper.

- Wiem, że nikt w to nie wierzy. Mówię to cały czas, każdemu wydawcy coś w pewnym momencie nie wychodzi, nawet Microsoftowi, Nintendo czy komukolwiek. Jedyne, co powinno nas obchodzić, to dobre gry - dodaje.

ea
Fares jest zadowolony z polityki EA względem deweloperów indie

Fares już wcześniej wypowiadał się pozytywnie o EA, przekonując, że amerykańskie przedsiębiorstwo nie miało żadnego wpływu na kształt A Way Out. Ponadto, deweloper zwrócił uwagę, że wydawca „nie zarobi na grze ani jednego dolara”.

- Jedyne co od EA otrzymałem, to wsparcie. Nie sprzeciwiali się wizji gry. Nie mogli, bo bym na to nie pozwolił. Byli za to niesamowicie pomocni - mówił w marcu główny projektant produkcji.

W tym samym miesiącu Electronic Arts gruntownie przebudowało system postępów w Star Wars Battlefront 2 - grze, która jeszcze przed premierą wzbudziła negatywne emocje. Sprawa dotyczyła mikrotransakcji, które zapewniały graczom realne wsparcie podczas walki.

Aktualnie w lootboxach znajdziemy wyłącznie przedmioty kosmetyczne, takie jak emotki i zwycięskie pozy. Skrzynek nie można już kupić - zdobywamy je za codzienne logowanie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami