Reżyser Final Fantasy 7: zapowiedzieliśmy remake zbyt wcześnie

Podobnie jak Kingdom Hearts 3.

Choć wielu miłośników serii spekulowało, że Square Enix pokaże podczas tegorocznego E3 gameplay z odświeżonej wersji Final Fantasy 7, nie zaprezentowano rozgrywki. Reżyser gry twierdzi, że pospieszono się z ogłoszeniem prac nad tytułem.

- Jestem całkowicie świadom, że zapowiedzieliśmy grę zbyt wcześnie - powiedział Tetsuya Nomura w rozmowie z dziennikarzami włoskiego portalu Multiplayer. - Ale w otoczeniu pojawiały się już plotki, że rozpoczęliśmy prace, więc zdecydowaliśmy, że nie będziemy tego trzymać w sekrecie - dodał.

W podobnym tonie deweloper wypowiedział się o Kingdom Hearts 3. Nomura przyznaje, że zapowiedź gry w 2013 roku była wymuszona i przedwczesna.

- Decyzja o tym, kiedy ogłosić grę publicznie, jest zawsze trudna. W naszym przypadku, fani wywierają presję, kiedy nic nie ogłaszamy. Gracze czekają na nowe informacje niezależnie od tego, czy gra została zapowiedziana, czy nie - powiedział.

O powstaniu odświeżonej wersji kultowego Final Fantasy 7 dowiedzieliśmy się w 2015 roku. Wtedy podczas konferencji Sony zaprezentowano długi zwiastun połączony z fragmentami rozgrywki. Od tamtego czasu pojawiły się jedynie grafiki koncepcyjne.

W maju 2017 roku Square Enix poinformowało o rezygnacji z zewnętrznego wsparcia i rozwoju projektu już tylko w oparciu o własnych pracowników, włączając w to produkcję i testowanie.

Z ujawnionych do tej pory materiałów wynika, że nie twórcy zrezygnują z tradycyjnego, turowego systemu walki - potyczki będą przypominać wspomniane Kingdom Hearts czy Final Fantasy 15. Data premiery pozostaje nieznana.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami