Pokémon Go - Gifty, jak wysyłać i odbierać prezenty

Co można znaleźć w Giftach.

Gifty (prezenty) to nowy typ przedmiotów, które możesz odbierać i wysyłać innym graczom. Funkcję wprowadzono do gry równocześnie z opcją dodawania przyjaciół i dokonywania wymian.

Gifty nie tylko zapewnią ci różne przedmioty, ale pomogą zwiększyć Friendship Level, czyli poziom przyjaźni z twoim znajomym. Dzięki prezentom możesz też otrzymać jajka typu 7 km dla Pokémonów Alolan.

Na tej stronie:

Jak wysyłać i odbierać Gifty w Pokémon Go

Gifty to unikalne przedmioty w Pokémon Go - możesz je otworzyć tylko wtedy, gdy otrzymasz je od przyjaciela (Friend).

pokemon_go_gift_1

Gifty wypadają losowo z PokéStopów. Tak jak każdy inny przedmiot w grze, chociażby PokéBalle czy przedmioty specjalne, masz pewną szansę na zdobycie Gifta za każdym razem, gdy zakręcisz PokéStopem.

W skrócie - musisz odwiedzać jak najwięcej miejsc na mapie, by zwiększyć swoje szanse. Zauważ jednak, że możesz mieć w ekwipunku maksymalnie 10 prezentów (na początku liczbę ograniczono do 5). Gdy osiągniesz maksimum, nie otrzymasz już więcej Giftów, zanim nie zaczniesz ich wysyłać.

Gifty, które otrzymujesz z PokéStopów, nie mogą być otworzone przez ciebie. Zamiast tego, jak sugeruje nazwa (gift - podarunek), musisz je przekazać komuś z twojej listy przyjaciół.

Jak wysłać komuś Gifta

Kiedy już masz kogoś na liście przyjaciół, wejdź w kartę wybranej osoby. Na dole, po lewej stronie zobaczysz opcję wysłania prezentu. W przeciwieństwie do wymiany, nie musisz znajdować się w bliskiej odległości od znajomego.

Przyjaciel, któremu wysłałeś podarunek, otrzyma powiadomienie o Gifcie. Z poziomu menu może otworzyć prezent i otrzymać zawartość. Pamiętaj, że każdemu znajomemu możesz wysłać tylko jeden Gift dziennie.

Jeżeli nie możesz wysłać prezentu (opcja jest wtedy zaznaczona szarym kolorem), oznacza to, że albo nie otworzyłeś jeszcze swojego Gifta, albo już go danej osobie wysłałeś. Powodem mogą być także problemy z serwerem Pokémon Go. Jeśli opcja powinna być dostępna, spróbuj jeszcze raz.

Jak otworzyć Gifta

pokemon_go_gift_box_1

Otwieranie prezentu jest jeszcze prostsze niż jego wysyłanie. Gra poinformuje cię podczas rozgrywki, że otrzymałeś Gifta - zobaczysz specjalne okno na ekranie. Ponadto, jeśli prezent oczekuje na otwarcie, nad twoim trenerem, w lewym dolnym rogu pojawi się czerwony przycisk.

Otwórz listę znajomych - tam od razu dowiesz się, który z twoich przyjaciół podarował ci prezent. Wybierz Gifta, a od razu będziesz mógł go otworzyć.

Teraz przyjrzymy się zawartości podarunków - dowiesz się, co możesz otrzymać, otwierając Gifta.

Co mogą zawierać Gifty

Zgodnie z informacjami twórców gry, firmą Niantic, prezenty zawierają „paczkę przydatnych przedmiotów”, które mają „większą wartość od innych znalezisk, które trenerzy otrzymują z PokéStopów”. Oto wszystkie przedmioty, które mogą się znaleźć w otrzymanej paczce:

 • PokéBalle
 • PokéBalle typu Great Balls
 • PokéBalle typu Ultra Balls
 • Potion (mikstura)
 • Mikstura Super Potion
 • Mikstura Hyper Potion
 • Max Revive - przedmiot leczący
 • Jagody Pinap Berry
 • Specjalne przedmioty do ewolucji, takie jak King's Rock i Sun Stone

Po lipcowej aktualizacji z 2018 roku, dodającej Lucky Pokémony, w Gifcie możesz też znaleźć gwiezdny pył (Stardust).

Istnieje ponadto szansa otrzymania w prezencie jajka typu 7 km. Kiedy się wykluje, dostaniesz jednego Pokémona typu Alolan z regionu Kanto.

Pamiętaj jednak, że nie otrzymasz jajka, jeśli nie masz już żadnych wolnych miejsc (slotów). Jeżeli więc chcesz je otrzymać, otwórz Gifta dopiero po wykluciu się poprzedniego jaja, ale przed zakręceniem PokéStopem.

pokemon_go_gift_2
pokemon_go_gift_3
pokemon_go_gift_4

Wszystko, co jeszcze musisz wiedzieć o Giftach

Jest jeszcze kilka istotnych informacji, które powinieneś przyswoić:

pokemon_go_gift_box_2
 • Gifty są doskonałym sposobem na podniesienie poziomu przyjaźni (Friendship Level). Dodatkowo otrzymujesz za to wartościowe nagrody, więc pamiętaj, by wysyłać prezenty jak najczęściej.
 • W swoim ekwipunku możesz przechowywać maksymalnie 10 Giftów w jednym momencie.
 • Możesz wysłać tylko jeden Gift do jednego gracza dziennie, ale sam możesz ich otworzyć aż 20.
 • Od czasu aktualizacji z Lucky Pokémonami, za każdy wysłany Gift otrzymujesz 200 XP.
 • Kiedy twój znajomy otworzy prezent, otrzymasz powiadomienie. Dowiesz się też, ile przedmiotów zawierał Gift. Szczegółową zawartość zobaczysz w zakładce News.
 • Nie musisz otworzyć otrzymanego Giftu, aby wysłać komuś prezent (przykładowo jeśli czekasz na wolne miejsce dla jajka). Po prostu anuluj Gifta symbolem krzyżyka u dołu ekranu (prezent możesz otworzyć później - gra go nie usunie). Wtedy będziesz mógł wysłać swój podarunek.
 • Z każdym nowym Giftem od znajomego otrzymasz również pocztówkę, na której zaznaczono PokéStop, dzięki któremu gracz zdobył dla ciebie Gifta. Choć nie możesz zatrzymać pocztówek, to ciekawa funkcja, która symuluje wysyłanie prawdziwych podarunków.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami