Internauta posługujący się pseudonimem SKK50 przygotował dosyć nietypową modyfikację do Fallout 4 - mod upodabnia produkcję do zapowiedzianego niedawno Fallout 76.

Kolejna odsłona cyklu rozwijanego przez Bethesdę położy nacisk na zmagania wieloosobowe. Ze względu na charakter gry, fani niepokoją się, że istotnym problemem tytułu będą osoby uprzykrzające zabawę innym.

Dostępna za darmo modyfikacja to ucieleśnienie wspomnianych obaw, tyle że w Fallout 4. Projekt usuwa większość zwykłych postaci niezależnych (95 procent na terenach wiejskich i 80 procent w miastach) oraz dodaje losowo generowanych przeciwników polujących na gracza.

Wrogowie opatrzeni są wymyślnymi nazwami pokroju L33T PWNZ BOSS, a ich poziom rośnie proporcjonalnie do siły głównego bohatera (dzięki, PC Gamer). Mod sprawia także, że czasami wystrzelona zostaje bomba atomowa, z których skorzystamy też w sieciowej części serii.

Akcję Fallout 76 osadzono przed wydarzeniami z poprzednich odsłon cyklu, na terenie zachodniej Wirginii. Twórcy przygotowują czterokrotnie większą mapę niż w poprzedniej grze umiejscowionej w postapokaliptycznym uniwersum.

Produkcja zadebiutuje 14 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.