Warner Bros. pozwane przez Bethesdę z powodu mobilnego Westworld

Gra podobno używa kodu Fallout Shelter.

Bethesda pozwała do sądu koncern Warner Bros. Powodem jest wydana kilka dni temu mobilna gra na podstawie telewizyjnego serialu Westworld - projekt podobno powstał w oparciu o kod Fallout Shelter.

W produkcji wcielamy się w pracownika tytułowego parku. Podczas zabawy należy zarządzać placówką i tworzyć nowe roboty (zwane hostami), które następnie trzeba dopasowywać do odwiedzających w taki sposób, by zaspokoić potrzeby gości.

Całość przypomina więc darmowe Fallout Shelter, które najpierw pojawiło się na urządzeniach mobilnych, a potem trafiło na inne platformy. W trakcie rozgrywki opiekujemy się mieszkańcami przeciwatomowych krypt i wysyłamy podopiecznych na eksplorację radioaktywnych pustkowi.

Podobieństwa mogą być jednak nie tylko efektem inspiracji. Serwis TMZ twierdzi, że Bethesda złożyła pozew przeciwko Warner Bros. i twórcom gry Westworld ze studia Behaviour Interactive. To ostatnie w 2014 roku miało otrzymać zlecenie opracowania tytułu w postapokaliptycznym uniwersum.

01
Założenia mobilnego Westworld przypominają Fallout Shelter

Właściciele praw do serii Fallout są przekonani, że w swoim kolejnym projekcie deweloperzy wykorzystali kod Fallout Shelter. Dowodem miałyby być występujące w produkcji opartej na serialu HBO błędy, które obecne były również we wczesnej wersji pozycji o zarządzaniu mieszkańcami krypt.

Bethesda żąda od Warner Bros. wycofania mobilnego Westworld z dystrybucji, czyli usunięcia z cyfrowych sklepów AppStore i Google Play. Domaga się także części pozyskanych dotychczas zysków z transakcji cyfrowych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami