Fanowski film w świecie wiedźmina opóźniony. Jest nowy zwiastun

„Pół Wieku Poezji Później”.

W czwartek miał zadebiutować „Pół Wieku Poezji Później” - przygotowywany przez fanów film w świecie wiedźmina. Nieoczekiwanie autorzy ponownie przesunęli premierę produkcji, która powinna teraz ukazać się przed końcem bieżącego roku.

Powodem opóźnienia jest chęć zgromadzenia dodatkowych pieniędzy na realizację projektu finansowanego wyłącznie przez internautów. Posiadane do tej pory środki okazały się niewystarczające.

Twórcy zdecydowali się uruchomić trzecią zbiórkę. W ramach akcji zorganizowanej za pośrednictwem serwisu Facebook chcą zdobyć 25 tysięcy złotych. Obecnie na koncie filmu znajduje się 6,4 tysiące złotych.

Dodatkowe fundusze autorzy przeznaczą przede wszystkim na sfinalizowanie prac nad „Pół Wieku Poezji Później”. W oficjalnym oświadczeniu wyjaśniono, że do nakręcenia pozostały między innymi scena batalistyczna w Kaer Morhen i ostatni pojedynek Lamberta.

Skala projektu może robić wrażenie. Początkowo zamierzano stworzyć krótkometrażową produkcję, ale kilka miesięcy temu film wydłużono do 55 minut. Niedawno zaś poinformowano, że ostatecznie obraz potrwa około 80 minut.

Imponuje również obsada. W Jaskra wcieli się Zbigniew Zamachowski, który wystąpił w tej samej roli w kinowej ekranizacji opowiadań wiedźmińskich. Do tego Magdalena Różańska jako Triss oraz Mariusz Drężek, jako Lambert - główny bohater.

Za prace odpowiada Bez Klapsa Productions - formacja założona przez kilku zaangażowanych w produkcji filmowców oraz firma produkcyjna SC Projects. Zespołem kieruje Jakub Nurzyński.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami