Bethesda o zapowiedzi The Elder Scrolls 6: chcieliśmy pokazać, gdzie zmierzamy

Projekt znajduje się na wczesnym etapie prac.

Bethesda na tegorocznym E3 nieoczekiwanie zapowiedziała The Elder Scrolls 6, choć prace nad grą są na wczesnym etapie. Spółka wyjaśnia, że ujawniła projekt teraz ze względu na chęć pokazania kierunku, w którym zmierza.

W rozmowie ze szwedzkim serwisem FZ wiceprezes wydawcy do spraw marketingowych - Pete Hines - oznajmił, że postanowiono nakreślić wstępną „mapę drogową” związaną z rozwijanymi aktualnie projektami. W ten sposób firma podkreśliła też, że nie porzuciła uznanej serii RPG.

Innym powodem był Fallout 76. Obawiano się, że zapowiedź produkcji nastawionej na rozgrywkę sieciową „nieco przestraszy” miłośników tworzonych przez Bethesdę tytułów dla pojedynczego gracza.

- Następnym razem zamierzamy przygotować grę przeznaczoną do zabawy w pojedynkę i tak, zrobimy Elder Scrolls 6. Nim jednak będziemy gotowi mówić o projekcie upłynie wiele czasu, ponieważ nie chcemy, by od pierwszej właściwej prezentacji do premiery minęły więcej niż dwa lub trzy lata - wyjaśnia Hines.

- Zapowiedzią pokazaliśmy po prostu ludziom, gdzie zmierzamy oraz pomogliśmy zrozumieć, nad czym dokładnie pracuje nasze studio - dodaje wiceprezes do spraw marketingowych.

Niedawno Todd Howard z Bethesdy ujawnił, że The Elder Scrolls 6 znajduje się dopiero w fazie koncepcyjnej. Produkcja ukaże się zaś dopiero po wydaniu Starfield, którego termin debiutu także nie jest znany, ale być może trafi na konsole nowej generacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami