Remedy: wszyscy w zespole chcą nowego Alana Wake'a

Prawa do marki w rękach studia.

Podczas wywiadu udzielonego serwisowi DualShockers przez dewelopera Remedy Entertainment, oprócz nowej gry studia - Control - pojawił się również temat Alana Wake'a i wyczekiwanej przez miłośników gry kontynuacji.

- Tak, mamy prawa do marki Alan Wake - tłumaczy Mikael Kasurinen, który pracował nad grą jako projektant koncepcyjny. - Od razu chcę powiedzieć, że produkcja jest bardzo bliska naszemu sercu i myślę, że wszyscy w zespole chcą nowej gry z tym bohaterem.

- Niestety, nie mogę powiedzieć nic więcej. Zobaczymy, co dalej stanie się z Alanem, ale zdecydowanie chcemy, by nowa gra powstała - dodaje.

Alan Wake to wydana w 2010 gra z pogranicza akcji i thrillera. Wcielamy się w tytułowego pisarza, który po przybyciu do tajemniczego miasteczka, traci małżonkę w niewyjaśnionych okolicznościach. Walczymy ze stworzeniami pokrytymi cieniem, którego należy się najpierw pozbyć za pomocą światła.

alan
Oszczędzanie baterii stanowiło klucz do sukcesu

Fabuła zakończyła się w sposób, który sugerował powstanie kontynuacji. Wydano co prawda dodatek Alan Wake's American Nightmare, lecz opowieść rodziła kolejne pytania.

Na krótko przed rozpoczęciem targów E3 Remedy zapowiedziało swój nowy projekt - wspomniane wcześniej Control. To ponownie trzecioosobowa strzelanka science-fiction, przypominająca nieco Quantum Break. Bohaterka wykorzystuje zdolności specjalne, jak telekinezę. To na tej produkcji skupia się aktualnie Remedy.

O zamiłowaniu do marki i chęci wznowienia prac przedstawiciele studia wypowiadali się już w 2016 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami