Pokémon Go - jak szybko zdobywać Stardust, jak zdobyć Star Pieces

Najlepsze i najszybsze sposoby na gwiezdny pył.

Gwiezdny pył, czyli Stardust, to jeden z zasobów w Pokémon Go. Biorąc pod uwagę znaczenie cukierków (Candy), gracze często zaniedbują surowiec, skupiając się głównie na zdobywaniu słodkości.

W rzeczywistości Stardust odgrywa znaczącą rolę w grze, a decyzje, jakie podejmiesz przy jego rozdysponowaniu, odróżnią cię od niedoświadczonego gracza.

Gwiezdnego pyłu używasz do ewoluowania i ulepszania (Power Up) twoich Pokémonów, aby stawały się coraz silniejsze, oraz do wymieniania się stworkami z innymi trenerami. To zasób, który staje się tym bardziej cenny, im więcej spędzasz przy grze. Kiedy staniesz się odpowiednio doświadczonym trenerem, zdasz sobie sprawę z potęgi ulepszania i ewoluowania Pokémonów, kiedy tylko jest taka możliwość.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak najlepiej gromadzić niezbędny do tego zasób, ten tekst jest dla ciebie.

Jak zdobywać więcej Stardust

1

W Pokémon Go jest co najmniej kilka sposobów na zdobycie Stardust, ale najszybszym i łatwiejszym z nich jest po prostu łapanie stworków.

Od momentu aktualizacji z lutego 2018 roku, dostajesz więcej gwiezdnego pyłu (oraz Candy) w zależności od tego, jak wysoko znajduje się schwytany Pokémon w łańcuchu ewolucji:

  • Pierwsza forma ewolucji - 100 Stardust, 3 Candy
  • Druga forma ewolucji - 300 Stardust, 5 Candy
  • Trzecia forma ewolucji - 500 Stardust, 10 Candy

Jakiegokolwiek Pokémona wypatrujesz, z łatwością znajdziesz stworki w centrum miasta czy innych zaludnionych obszarach, więc nie musisz udawać się w dzicz, aby przyspieszyć gromadzenie Stardust.

Warto wyszukiwać miejsc ze słabymi, pospolitymi Pokémonami - najłatwiej i najszybciej je schwytać. Korzystaj więc z placów wypełnionych Pidgeyami, Zubatami i Rattatami. Zastosuj też przedmioty wabiące stworzenia, jak lure (wabik) czy incense (kadzidło), aby najlepiej wykorzystać sesję gromadzenia Stardust.

Jeśli chcesz poznać konkretne dane, możliwe jest łapanie około jednego Pokémona na minutę, jeśli odpowiednio się starasz. Za jeden okaz otrzymujesz Stardust o wartości 100, a więc w pół godziny będziesz w stanie zebrać 3000 jednostek gwiezdnego pyłu.

Warto starać się łączyć zbieranie Stardust ze specjalnymi wydarzeniami, które mogą zwiększyć ilość zasobu za złapanie Pokémona, jak np. Thanksgiving update, który podwoił otrzymywany pył przez tydzień.

Jak przyspieszyć gromadzenie Stardust dzięki Star Pieces (fragmentów gwiazdy)?

Wprowadzone jako część świątecznej aktualizacji w 2017 roku (wraz z 20 nowymi Pokémonami 3 generacji), Star Pieces można zakupić w specjalnych paczkach (bundle), w sklepie cyfrowym w grze.

Fragmenty gwiazdy są dla gwiezdnego pyłu tym, czym Lucky Egg (szczęśliwe jajko) jest dla punktów XP - innymi słowy, przyspiesza gromadzenie Stardust z każdego źródła o 50 proc. na 30 minut.

star

Tak samo jak w przypadku Lucky Egg, warto, abyś poczekał na odpowiedni moment, zanim użyjesz Star Piece. Doskonałą strategią jest wykorzystanie przedmiotu w momencie, w którym ma się wykluć jajko, albo w którym masz otrzymać siedmiodniowy bonus dzienny. Warto też użyć Star Pieces, gdy zamierzasz wyjść na dłuższe „polowanie” na Stardust - to zwiększy zysk i zmniejszy ilość wysiłku, jaką włożysz w podróż.

Pamiętaj, że możesz jednocześnie użyć Lucky Egg i Star Piece.

W przeciwieństwie do jej, Star Pieces nie zdobędziesz w żaden inny sposób niż płacąc w sklepie Pokémon Go. Niewykluczone, że przedmiot będzie się pojawiał jedynie w okolicach specjalnych okazji, świąt, itp.

Inne sposoby zdobycia Stardust

Najlepszą alternatywą na zdobywanie gwiezdnego pyłu jest wykluwanie jajek z Pokémonami. Dostaniesz różne nagrody za jajko, w zależności od jego rodzaju. 10-kilometrowe jajka to najwięcej gwiezdnego pyłu - otrzymasz około 2000 jednostek po wykluciu. Znacznie mniej zapewnią ci jajka typu 2 i 5 km.

Wykluwanie to zdecydowanie najlepszy sposób na otrzymanie dużych porcji Stardust na raz, jednak musisz pamiętać, że łapanie Pokémonów opłaca się bardziej, biorąc pod uwagę czas. 2000 jednostek Stardust to duża nagroda, ale raczej nie przebiegniesz 10 kilometrów w pół godziny, aby otrzymać wynik podobny, jak podczas polowania na stworki.

Musisz też wiedzieć, że za karmienie Pokémonów podczas walk w Gymach, również otrzymasz Stardust, choć w niewielkich ilościach. Dzięki wakacyjnej aktualizacji z 2017 roku, za każdy owoc podany broniącemu Pokémonowi, gra przekaże ci 20 jednostek pyłu i trochę XP. Masz też szansę na Candy.

Dzięki Pokémon Go Daily Bonus możesz też uzyskać 600 Stardust za pierwszego schwytanego stworka danego dnia, a także dużo więcej, o ile złapiesz co najmniej jednego przez 7 dni.

Na ilość Stardust za Pokémona wpływa też pogoda - gra zawsze podaje informacje, za jaki typ stworzeń otrzymasz dodatkowe 25 Stardust.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami