Nieoficjalnie: Red Dead Redemption 2 trafi na PC

Sugeruje były pracownik Rockstara.

W przeciwieństwie do poprzedniej części, powstające Red Dead Redemption 2 może pojawić się nie tylko na konsolach, ale również na PC - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Zajmujący się wyszukiwaniem ciekawostek i sekretów w grach fani z grupy TGFG w serwisie LinkedIn odnaleźli profil programisty, który w latach 2009-2016 pracował w oddziale studia Rockstar zlokalizowanym w mieście Leeds.

W swoim internetowym CV twierdzi, że rozwijał między innymi Red Dead Redemption 2. Uwagę zwraca jednak informacja o platformach docelowych produkcji - obok PS4 i Xbox One wymienił komputery osobiste.

Tożsamość dewelopera nie jest znana. We wpisie opublikowanym na forum Reddit przedstawiciele TGFG wyjaśnili, że postanowiono nie ujawniać imienia i nazwiska byłego pracownika Rockstara. Nie podano także linku do profilu - udostępniono jedynie zrzut ekranu.

01
Zrzut ekranu z należącego do byłego pracownika Rockstara profilu w serwisie LinkedIn

Portal PC Gamer twierdzi, że zdołał potwierdzić wiarygodność CV anonimowego programisty. Dziennikarze dotarli do konta, które zostało jednak już odpowiednio zmodyfikowane poprzez usunięcie informacji o PC.

Oczywiście do powyższych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem. Przede wszystkim wzmianka o wersji komputerowej mogła być wynikiem błędu. Warto też zaznaczyć, że poprzednie części cyklu dotychczas nie trafiły na wspomnianą platformę.

Red Dead Redemption na PS4 i Xbox One ukaże się 26 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami