Nieoficjalnie: Red Dead Redemption 2 trafi na PC

Sugeruje były pracownik Rockstara.

W przeciwieństwie do poprzedniej części, powstające Red Dead Redemption 2 może pojawić się nie tylko na konsolach, ale również na PC - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Zajmujący się wyszukiwaniem ciekawostek i sekretów w grach fani z grupy TGFG w serwisie LinkedIn odnaleźli profil programisty, który w latach 2009-2016 pracował w oddziale studia Rockstar zlokalizowanym w mieście Leeds.

W swoim internetowym CV twierdzi, że rozwijał między innymi Red Dead Redemption 2. Uwagę zwraca jednak informacja o platformach docelowych produkcji - obok PS4 i Xbox One wymienił komputery osobiste.

Tożsamość dewelopera nie jest znana. We wpisie opublikowanym na forum Reddit przedstawiciele TGFG wyjaśnili, że postanowiono nie ujawniać imienia i nazwiska byłego pracownika Rockstara. Nie podano także linku do profilu - udostępniono jedynie zrzut ekranu.

01
Zrzut ekranu z należącego do byłego pracownika Rockstara profilu w serwisie LinkedIn

Portal PC Gamer twierdzi, że zdołał potwierdzić wiarygodność CV anonimowego programisty. Dziennikarze dotarli do konta, które zostało jednak już odpowiednio zmodyfikowane poprzez usunięcie informacji o PC.

Oczywiście do powyższych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem. Przede wszystkim wzmianka o wersji komputerowej mogła być wynikiem błędu. Warto też zaznaczyć, że poprzednie części cyklu dotychczas nie trafiły na wspomnianą platformę.

Red Dead Redemption na PS4 i Xbox One ukaże się 26 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami