Sony na konsoli PS4 zamierza udostępnić funkcję rozgrywki międzyplatformowej, a także opcję pozwalającą na zmianę nazwy konta użytkownika - wynika z nieoficjalnych informacji.

Serwis The Loot Gaming wszedł w posiadanie wewnętrznego raportu firmy. Dokument, który dziennikarzom przekazało anonimowe źródło powiązane z działem marketingu koncernu, ujawnia podobno plany na najbliższe miesiące.

Do końca bieżącego roku - czyli przed kwietniem 2019 roku - Sony udostępni ponoć możliwość zabawy z posiadaczami innych platform. To oznaczałoby zmianę dotychczasowego podejścia, jako że do tej pory producent PlayStation był niechętny wobec tak zwanego cross-play.

Firma zdecydowała się wprowadzić system rzekomo ze względu na malejącą - choć nadal wysoką - sprzedaż PS4. Według The Loot Gaming, szefostwo koncernu wierzy, że takim ruchem zachęci kolejne osoby do zakupu konsoli.

01
W najbliższych miesiącach PS4 być może wzbogaci się o kilka istotnych funkcji

Raport sugeruje również, że w tym roku pojawi się funkcja zmiany nazwy konta. Odpowiednie mechanizmy zostaną dodane we wrześniowej aktualizacji oprogramowania sprzętu, ale Sony aktywuje opcję dopiero podczas grudniowego PlayStation Experience.

Poza tym od września działająca w oparciu o serwery w „chmurze” usługa PS Now pozwoli swoim abonentom pobierać gry na dysk twardy PS4, a co za tym idzie - uruchamiać poszczególne tytuły z poziomu konsoli. Spekuluje się, że może to być odpowiedź na konkurencyjny Xbox Game Pass.

Do powyższych informacji należy podchodzić z dystansem, ponieważ mają charakter nieoficjalny. Faktem jest jednak, że w grudniu ubiegłego roku prezes amerykańskiego oddziału Sony Interactive Entertainment - zasugerował, że być może gracze otrzymają opcję zmiany nazwy konta.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki