Gears 5 od podstaw projektowane jest z myślą o PC

Twórcy dostosują grę do różnych konfiguracji.

Twórcy zapowiedzianej podczas tegorocznych targów E3 strzelanki Gears 5 - kolejnej odsłony cyklu Gears of War - zapewniają, że tytuł od podstaw projektowany jest z myślą o PC.

Szef odpowiedzialnego za projekt studia The Coalition - Rod Fergusson - w wywiadzie udzielonym serwisowi Wired podkreślił, że tytuł optymalizowany jest pod kątem różnych konfiguracji. Obiecał też, że właściciele komputerów uruchomią produkcję w wysokiej liczbie klatek na sekundę.

- Nadal jesteśmy na dość wczesnym etapie prac, choć zazwyczaj potrafimy uruchomić grę w 120 FPS. Wszystko oczywiście sprowadzi się do kwestii używanego sprzętu, ale jeżeli na to pozwoli, będzie można osiągnąć wspomniany poziom - wyjaśnia deweloper.

Jednocześnie Fergusson oznajmił, że w przypadku Xbox One X - mocniejszego modelu konsoli Microsoftu - wraz ze swoim zespołem celuje w 60 klatek na sekundę i rozdzielczość 4K. Zaznaczył, że w takich parametrach strzelanka zadziała we wszystkich trybach rozgrywki.

W powstającej produkcji gracze wcielą się w znaną z czwartej części serii Kait Diaz, która spróbuje odnaleźć odpowiedzi na istotne pytania dotyczące losów jej rodziny. Bohaterce pomoże słynny Marcus Fenix.

Premiera Gears 5 w 2019 roku na PC z systemem Windows 10 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (14)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami