Assassin's Creed Odyssey pozwoli rekrutować ogłuszonych wrogów do załogi statku

System zaczerpnięty z Metal Gear Solid 5.

W Assassin's Creed Odyssey powróci znana z Black Flag rozbudowana żegluga - do przemierzania wód posłuży statek o nazwie Adrestia. Jedną z szykowanych innowacji jest opcja rekrutowania nowych członków załogi.

System przypomina zarządzanie główną siedzibą Big Bossa w Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Podobnie jak w produkcji Hideo Kojimy, podczas rozgrywki gracze wyślą ogłuszonych przeciwników na własny okręt (dzięki, PC GamesN).

Nie zabraknie oczywiście innych funkcji personalizacji Adrestii. Pojawi się więc możliwość ulepszania żagli, wzmocnienia kadłuba, udoskonalania wioślarzy oraz zwiększenia siły taranowania, które w trakcie potyczek odegra istotną rolę ze względu na brak armat.

Akcję nowej odsłony cyklu o zakapturzonych zabójcach osadzono w starożytnej Grecji, a twórcy obiecują, że gra zaoferuje największą mapę w historii serii. Na początku zabawy gracze wybiorą jedną z dwóch postaci - Alexiosa lub Kassandrę.

W planach są opcje dialogowe i mechanika podejmowania decyzji wpływających na rozwój fabuły. Z kolei zabraknie desynchronizacji, która we wcześniejszych częściach przerywała rozgrywkę po zabiciu kilku cywilów - teraz likwidowanie niewinnych ściągnie najemników.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami