Data premiery The Elder Scrolls VI jest znana, ale tylko przez Todda Howarda

Plus słowo o Starfield.

Todd Howard - jeden z głównych producentów w Bethesda Game Studios - w rozmowie z GameSpotem przyznał, że orientacyjna data premiery The Elder Scrolls VI jest już mu znana, choć gra znajduje się we wczesnym etapie tworzenia.

Podczas tegorocznej konferencji Bethesdy na targach E3 zaprezentowano krótki teaser The Elder Scrolls VI. Nieoficjalne doniesienia o tym, że kontynuacja słynnej gry RPG powstaje, docierały do nas już od dawna, ale dopiero prezentacja potwierdziła przypuszczenia.

Todd Howard przyznaje jednak, że gra znajduje się dopiero w fazie koncepcyjnej i projektowej, ale już zna przybliżoną datę premiery The Elders Scrolls VI. - Byłbym głupcem, gdybym o niej powiedział - krótko skwitował w rozmowie z GameSpotem.

- Dajemy sobie czas względem produkcji gry. Wiemy czym The Elder Scrolls VI powinien być, a to wymaga czasu, technologii i wielu innych rzeczy, które sprawią, że będziemy zadowoleni z efektów. Ta seria na to zasługuje - dodał Todd Howard.

Biorąc jednak pod uwagę czas, jaki potrzebny jest do stworzenia tak wielkiej gry na kształt poprzednika - Skyrima - i fakt, że gra znajduje się dopiero w fazie pre-produkcji, rzeczywiście na premierę możemy poczekać jeszcze kilka lat. Może to oznaczać, że The Elder Scrolls VI pojawi się dopiero na konsolach nowej generacji.

Sam Todd Howard zasugerował zresztą w innej rozmowie, że Bethesda „zbliża się” do technologii, która udźwignie grę, co jasno sugeruje, że Xbox One i PlayStation 4 mogą nie zdołać zapewnić odpowiedniej mocy obliczeniowej.

Producent z Bethesdy zdradził również, że ich innych duży projekt - Starfield - znajduje się już w pełnej fazie produkcji, a także posiada grywalną wersję. Gra ma zostać wydana jeszcze przed premierą The Elder Scrolls VI, choć dokładna data również nie jest jeszcze znana.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami