Deweloperzy z EA Sport nieraz przyglądali się już opcji rozgrywki międzyplatformowej (cross-play) w serii FIFA. W rozmowie z Eurogamerem, dyrektor kreatywny studia przyznał, że taka funkcja to wyłącznie korzyści dla odbiorców.

- Nie mogę nic obiecać, ale cross-play tak naprawdę pojawił się niedawno. Parę lat temu odpowiedź na pewno brzmiałaby: „To się nie wydarzy” - stwierdził Matt Prior, zapytany o zaimplementowanie funkcji w FIFA 19.

- Na pewno będziemy jednak przyglądać się tej kwestii. Uważam, że to czysty zysk dla użytkowników. Kiedyś nadejdzie ten dzień!

Prior zaznaczył, że rozgrywka międzyplatformowa wymaga dodatkowej pracy, a przede wszystkim „odpowiednich ustaleń” z producentami konsol. Wskazał jednak na Fortnite, jako przykład gry, która skutecznie połączyła wszystkie platformy - poza PlayStation.

Gracze Fortnite na każdej platformie, poza PS4, mogą rywalizować i współpracować z użytkownikami innych. Dotyczy to PC, Xboksa One, Switcha oraz telefonów i tabletów.

Inna popularna produkcja oferująca cross-play to Rocket League, które także łączy graczy PC, Xbox One i Nintendo Switch. W tym przypadku posiadacze wersji na PS4 mogą grać tylko z użytkownikami PC.

FIFA 19 debiutuje 28 września.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały