Dying Light 2 czterokrotnie większe od poprzednika

Plus: szereg usprawnień.

Dziennikarze portalu Variety przeprowadzili wywiad z jednym z deweloperów pracujących nad zaprezentowanym przed E3 Dying Light 2. W rozmowie poruszono między innymi temat wielkości mapy.

Tymon Smektała z Techlandu informuje, że zaprojektowano cztery razy większy świat niż w przypadku pierwszej odsłony serii. Konkretnych danych na temat powierzchni nie podano, jednak deweloper opowiedział też o przemodelowaniu możliwości ruchowych postaci.

- Usprawniliśmy każdy system - mówi Smektała, odnosząc się do modelu poruszania się, tworzenia przedmiotów i walki. Nie zabraknie również parkourowych zagadek przestrzennych, w których gracze dopiero po chwili namysłu zorientują się, którą drogą dotrą do miejsca docelowego.

Dying Light 2 po raz pierwszy zaprezentowano na konferencji Microsoftu - zobaczyliśmy nie tylko zwiastun, ale i fragment rozgrywki. Twórcy kontynuują rozwiązania znane z pierwszej części, przy czym dają graczowi więcej swobody. Pojawią się opcje dialogowe, a czyny podopiecznego zmienią wygląd i działanie miasta.

Deweloperzy współpracują z Chrisem Avellonem, a także scenarzystami odpowiedzialnymi za historię Krwawego Barona w Wiedźminie 3. Do gry powróci tryb kooperacji dla 4 użytkowników.

Data premiery Dying Light 2 nie jest znana. Gra zmierza na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami