Przedstawiciele Electronic Arts zapowiedzieli, że gracze sprawdzą betę Battlefield V jeszcze przed premierą, jednak nie było mowy o zamkniętych testach alpha. Informację ujawnił w weekend pracownik firmy.

Jim Heki, który w Electronic Arts objął stanowisko głównego programisty, opublikował tweeta, którego niedługo potem usunięto. Zapis został jednak zachowany i zobaczymy go na Reddicie.

„Odbędzie się zamknięta alpha dla Battlefield V. Więcej usłyszycie pod koniec miesiąca. Będę miał pakiet kodów i urządzimy »Konkurs Twórców Zawartości«, aby je rozdać. Przygotujcie się na bycie kreatywnym” - napisał Heki.

EA nie wypowiedziało się oficjalnie w sprawie zamkniętych testów, jednak wygląda na to, że dostęp otrzymają jedynie osoby, które wezmą udział we wspomnianym konkursie.

Wydawca gry nie poinformował też o dokładnej dacie rozpoczęcia bety, ale możemy spodziewać się terminu wrześniowego. Pełna wersja zadebiutuje natomiast 19 października.

Battlefield V przeniesie nas na fronty II wojny światowej. Pierwszy zwiastun gry wzbudził wiele kontrowersji - krytykowano obecność kobiecych postaci na polu walki oraz niecodzienny wygląd żołnierzy. DICE przekonuje, że przedkłada zabawę nad poprawność historyczną.

Grę czekają największe zmiany w serii od lat. Począwszy od braku lootboxów i przepustki premium, aż po usprawnienia rozgrywki: możliwość budowania, nowe animacje i sposób działania gadżetów oraz przemodelowany system zniszczeń i wybuchów.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz