The Last of Us - sprzedano 17 milionów egzemplarzy

Prawie 60 milionów wraz z serią Uncharted.

Przedstawiciele studia Naughty Dog poinformowali za pośrednictwem Twittera, że od momentu premiery The Last of Us sprzedano 17 milinów egzemplarzy gry, wliczając w to wersje na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Informację podano z okazji uczczenia piątej rocznicy premiery gry. „Nie możemy się doczekać, by kontynuować historię w drugiej części” - napisali deweloperzy.

Warto nadmienić, że do grudnia 2017 roku sprzedano 41 milionów egzemplarzy gier z serii Uncharted. W połączeniu daje to liczbę niemal równą 60, a w rzeczywistości może nawet przekraczającą tę wartość (dzięki, GamesIndustry.biz).

tlou
Grę wyróżnia nacisk na relację między bohaterami

The Last of Us zadebiutował pod koniec cyklu „życia” PS3, by potem ukazać się na PS4 w wersji Remastered. Ulepszona edycja charakteryzuje się przede wszystkim podniesioną do 60 liczbą klatek na sekundę. Gra opowiada o Joelu i Ellie, którzy starają się przeżyć w świecie zainfekowanym przez zarazę zmieniającą ludzi w stworzenia podobne do zombie.

Na konferencji Sony przed targami E3 ukazał się kolejny zwiastun produkcji oraz dłuższy fragment rozgrywki. Nie zabrakło spokojnych scen, ale także brutalnych ujęć, w których dorosła już Ellie morduje stojących jej na drodze przeciwników. W grze pokierujemy jedynie bohaterką.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami