Internauta prowadzący w serwisie YouTube kanał o nazwie NerdCubed opublikował materiał prezentujący kwadrans rozgrywki z wczesnej wersji Just Cause 4 - kolejnej gry studia Avalanche.

W nagraniu nie pokazano jednak żadnych konkretnych misji. Film składa się z ujęć przedstawiających eksplorację południowoamerykańskiego państwa Solis i niczym nieskrępowany chaos.

Nie zabrakło więc strzelanin oraz korzystania ze zróżnicowanych gadżetów. Najczęściej stosowanym narzędziem jest sprzęt przyczepiający do wybranych przedmiotów i ludzi balonów, które następnie unoszą dany obiekt (lub człowieka) w powietrze.

Uwagę zwraca przede wszystkim rozbudowana destrukcja otoczenia. W pewnym momencie prowadzony przez gracza bohater niszczy dużych rozmiarów kulę, którą wcześniej oderwał od podłoża. Do tego szybowanie na paralotni i używanie linki z hakiem.

Nie zaprezentowano jednak innej kluczowej innowacji, czyli działania zjawisk atmosferycznych - pod koniec nagrania na krótką chwilę pojawiło się jedynie tornado. Niewykluczone, że skutki efektów pogodowych twórcy pokażą w kolejnych materiałach.

Głównym bohaterem jest znany z wcześniejszych odsłon Rico Rodriquez. Agentowi przyjdzie tym razem uratować wspomniane Solis przed Gabrielą Morales i jej prywatnym wojskiem zwanym Black Hand.

Just Cause 4 zadebiutuje 4 grudnia na PC, PS4 i Xbox One. Twórcy zapewniają, że otrzymamy więcej możliwości dostosowywania talentów postaci do swojego stylu gry - wedle uznania zmodyfikujemy choćby ikoniczną linkę z hakiem.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki