Sony opublikowało pierwszy oficjalny fragment rozgrywki z remake'u Resident Evil 2. Zwiastun produkcji zaprezentowano podczas konferencji japońskiego koncernu poprzedzającej targi E3.

Kilkunastominutowy materiał uzupełnia komentarz twórców. Podkreślono, że to nie tylko odświeżona wersja, więc miłośnicy oryginalnej gry zobaczą wiele nowych elementów, dostosowanych do nowoczesnych standardów.

Kamera - zamiast blokować w ustalonych pozycjach - umiesczono za plecami bohatera, co przypomina widok użyty w Resident Evil 4. Zachowano jednak pierwotną ideę rozgrywki, nie starając się stworzyć strzelanki z zombie, a raczej survival horror z elementami gatunku metroidvania. Walka pozostanie wymagająca, a amunicja trudna do znalezienia.

Ponadto, kanał Cycu1, który specjalizuje się w podobnych materiałach, opublikował krótki film porównujący wybrane sceny z nowej wersji i pierwowzoru. Zestawienie potwierdza słowa twórców, którzy mówią o silnej inspiracji, przy jednoczesnej innowacji.

Premierę remake'u Resident Evil 2 zaplanowano na 25 stycznia, zarówno dla PlayStation 4, Xbox One i PC. Nowa wersja powstaje na tym samym silniku, co Resident Evil 7. Oryginał zadebiutował w 1998 roku na pierwszym PlayStation.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Skasowana gra Star Wars od Visceral Games przypominała Uncharted

Twierdzi scenarzysta „Łotr 1”, który widział projekt.

ArtykułDays Gone - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, fabuła, świat. Wszystko, co wiemy.

Mad Box - kontroler do konsoli na grafikach koncepcyjnych

Panel dotykowy, podpowiedzi podczas gry i podświetlenie.

Windows 10 w miesięcznej subskrypcji? Szef Microsoftu o planach koncernu

Abonament nie tylko dla firm, ale też użytkowników.

Reklama