W zapowiedzianej niedawno grze Forza Horizon 4 pojawi się kilka istotnych zmian, poza tymi wspomnianymi podczas oficjalnej prezentacji. Dziennikarze IGN informują o możliwości kupienia domu oraz założenia własnego biznesu.

Według autora, kupno posiadłości odblokuje dostęp do nowych umiejętności i przedmiotów. Wachlarz dostępnych budynków ma być szeroki - gracze mogą „zamieszkać” chociażby w wiejskim domku na przedmieściach i przy Zamku w Edynburgu.

Przy mieszkaniu zaparkujemy, a następnie przyjrzymy się bliżej budynkowi w trybie Forzavista, który do tej pory pozwalał jedynie na przeglądanie samochodów. Brak jednak informacji o tym, czy pojawi się możliwość wejścia do posiadłości lub zaproszenia do środka innych graczy.

for
Forza prawie jak GTA Online

Kolejna nowość to możliwość posiadania własnej firmy i podjęcia się szeregu prac. Według Full Throttle, jednym ze stanowisk jest kaskader pracujący dla magazynu sportowego. Chętni założą natomiast firmę taxi, i za przewożenie klientów otrzymają nagrody w grze.

Warto również nadmienić, że - choć motocykle pojawiły się w zwiastunie Forzy Horizon 4 - gracze nie zasiądą za ich sterami, ograniczając się jedynie do samochodów. Jednoślady pojawią się jedynie w specjalnych wydarzeniach kaskaderskich. Deweloperzy nie wykluczają jednak interaktywnych motocykli w przyszłości (dzięki, DualShockers).

for2
Taxi, szybko!

Przypomnijmy, że najbardziej istotną zmianą w grze są pory roku, które wpłyną na wygląd świata oraz jazdę. Sezony zmienią się równocześnie dla wszystkich graczy, raz w tygodniu.

Forza Horizon 4 zadebiutuje 2 października na PC i Xbox One. Miejsce akcji to tym razem Wielka Brytania. W trybie jazdy swobodnej spotkamy innych graczy, choć pojawi się też możliwość rozgrywki w pojedynkę.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaForza Horizon 4 - Recenzja

Fenomenalna część kultowej serii.

Forza Horizon 4 - Horizon Life: tryby i opcje

Dołączamy do rozgrywki wieloosobowej i bawimy się z przyjaciółmi.

Forza Horizon 4 - dom aukcyjny, kupowanie i sprzedawanie samochodów

Nabywamy nowe auta w salonie i licytujemy na aukcjach.

Forza Horizon 4 - zapomniane wozy: wszystkie garaże (mapa)

Odnajdujemy garaże z zapomnianymi samochodami.