Cyberpunk 2077 - pierwsze wrażenia mediów i screenshoty

„Deus Ex plus Crysis plus Wiedźmin.”

Podczas trwających wciąż targów E3 w Los Angeles, przedstawiciele niektórych mediów mieli już okazję zobaczyć gameplay z Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED przygotowało pięćdziesięciominutowy pokaz.

Dziennikarze zaczęli już publikować pierwsze wrażenia. Pojawiły się także nowe screeny z gry.

„Nie wyobrażam sobie, jakim cudem to może być gra current-genowa” - napisał John Linneman z Digital Foundry na Twitterze. „To jak Deus Ex plus Crysis plus Wiedźmin, o niespotykanej skali i szczegółowości”.

cyberpunkscreen1

Oprawą graficzną zachwycają się praktycznie wszyscy - jak choćby Matt Martin z serwisu VG24/7.

„Zjem swoje cybernetyczne implanty, jeżeli to nie jest cross-genowa gra i nie wyjdzie na PS5 i Xbox Scarlett. Nie chodzi tylko o postacie i świat, ale też o zniszczalne środowisko, efekty, dym spod opon czy ślady pocisków na wodzie czy w powietrzu”.

Martin chwali też cut-scenki, które są podobno tak imponująco zaimplementowane, jak jeszcze nigdy w żadnej grze FPP.

„Przejście między scenką a gameplayem jest tak płynne, że trudno je w ogóle dostrzec. To najlepszy sposób wprowadzenia dodatkowej immersji, jaki kiedykolwiek widziałem”.

cyberpunkscreen4

Dziennikarz magazynu Game Informer podkreśla, że CD Projekt RED zaskakuje przede wszystkim tym, jak bardzo - pod względem wykonania i mechaniki - Cyberpunk różni się od ostatniej gry studia.

„Myślałem o Wiedźminie 3, a także o tym, że zobaczę coś podobnego pod względem projektu rozgrywki, tylko w otoczce futurystycznej” - zaznaczył Andrew Reiner.

„Moje wspomnienia Geralta i jego przygód natychmiast jednak zniknęły, gdy zobaczyłem Cyberpunk 2077 - grę FPP i RPG. To zupełnie inna bestia niż Wiedźmin, która oferuje swobodę w jeszcze bardziej niebezpiecznym i dynamicznym świecie”.

cyberpunkscreen7

Cyberpunk 2077 zaoferuje możliwość stworzenia własnej postaci, choć nie nadamy jej imienia. W trakcie rozgrywki wybierzemy talenty w zależności od klasy. Pojawią się samochody i motocykle, a podczas jazdy możliwa będzie aktywacja kamery zza pojazdu. Więcej informacji zebraliśmy w osobnym tekście.

Poniżej przedstawiamy pozostałe screeny.

cyberpunkscreen2
cyberpunkscreen3
cyberpunkscreen6
cyberpunkscreen5

Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze daty premiery, ale wiadomo, że gra trafi na PC, PS4 oraz Xbox One - jak przypomniał Game Informer. Niewykluczone jednak, że RPG ukaże się także na platformach kolejnej generacji.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami