Na targach E3 pokazano pierwszy od dawna zwiastun Cyberpunk 2077. Internauta o pseudonimie Tolkfan przygotował jednak własną wersję trailera, w którym znane sceny opatrzył wypowiedzią Ciri.

Jako nosicielka genu Larry Dorren, młoda wiedźminka posiada umiejętność pozwalającą podróżować między wymiarami, z czego korzystała, by uciec przed Dzikim Gonem. W Wiedźminie 3 opowiedziała Geraltowi o jednym z odwiedzonych uniwersów, który zrobił na bohaterce ogromne wrażenie.

Twierdziła, że w tajemniczym świecie domy zbudowane były ze szkła, a ludzie prowadzili wojny na odległość za pomocą narzędzi podobnych do megaskopów. Mieszkańcy mieli w głowach metal, a podróżowali statkami powietrznymi.

Opis przedstawiony przez Ciri u wielu fanów wzbudził skojarzenia z Cyberpunk 2077. Tolkfan postanowił zestawić słowa dziewczyny z ujęciami pochodzącymi z dotychczasowych zwiastunów nowej gry studia CD Projekt Red.

Spekuluje się, że bohaterka może pojawić się w powstającym projekcie Polaków. W futurystycznym świecie spędziła około sześciu miesięcy, więc niewykluczone, że podczas zabawy gracze natkną się na jakiś ślad popielatowłosej wiedźminki - czy to w formie drobnego nawiązania, czy zadania.

W międzyczasie rodzime studio ujawniło szereg informacji na temat swojej kolejnej gry. Główny bohater może być kobietą lub mężczyzną, choć w obu przypadkach określany jest mianem V. Nie zabraknie pojazdów, a wydarzenia ukazane zostaną z perspektywy FPP.

Dziennikarze mający okazję zobaczyć fragmenty rozgrywki z Cyberpunk 2077 są zadowoleni - tytuł opisują jako połączenie Deus Ex, Crysisa i Wiedźmina. Poza tym chwalą oprawę graficzną.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Skasowana gra Star Wars od Visceral Games przypominała Uncharted

Twierdzi scenarzysta „Łotr 1”, który widział projekt.

ArtykułDays Gone - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, fabuła, świat. Wszystko, co wiemy.

Mad Box - kontroler do konsoli na grafikach koncepcyjnych

Panel dotykowy, podpowiedzi podczas gry i podświetlenie.

Windows 10 w miesięcznej subskrypcji? Szef Microsoftu o planach koncernu

Abonament nie tylko dla firm, ale też użytkowników.

Reklama