Assassin's Creed Odyssey będzie pierwszą odsłoną serii, w której twórcy zrezygnują z systemu desynchronizacji, przerywającego rozgrywkę, kiedy podopieczny zabił za dużo niewinnych osób. Zamiast tego otrzymamy rozwiązanie podobne do tego z cyklu GTA.

Oznacza to, że gracz będzie miał teraz więcej możliwości, jeśli chodzi o sianie chaosu. Zabijanie cywili wiąże się jednak z konsekwencjami - pojawią się najemnicy i patrole, które zaczną gonić bohatera. Im poważniejsze zbrodnie, tym trudniej uciec.

O skali kłopotów poinformuje wskaźnik poszukiwania, czyli odpowiednik gwiazdek z GTA. Obniżenie jego wartości uzyskamy poprzez pozostanie niezauważonym, wykonywanie prac w charakterze najemnika albo zapłatę w złocie (dzięki, GamesRadar).

Przypomnijmy, że wspomniany system desynchronizacji istniał od początków serii o zakapturzonych zabójcach. Przerwanie rozgrywki tłumaczono faktem, że „prawdziwy” członek bractwa nie zabijał niewinnych osób. Odyssey osadzone jest jednak w czasach, gdy tytułowe kredo jeszcze nie obowiązuje.

Warto nadmienić, że w ramach większej swobody poczynań i zwiększonej liczby decyzji do podjęcia, nowa odsłona Assassin's Creed po raz pierwszy w cyklu zaoferuje kilka zakończeń fabularnych.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PS4 i Xbox One. Akcję osadzono przed wydarzeniami z ubiegłorocznego Origins, w starożytnej Grecji. Pojawi się opcja grania mężczyzną lub kobietą oraz kwestie dialogowe do wyboru.

Wiele mechanizmów przeniesiono wprost z Origins, ale pojawiły się też nowe systemy i umiejętności.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Assassin's Creed Odyssey - grobowce: Paros (Alkajosa)

Docieramy do grobowców i plądrujemy je.

Assassin's Creed Odyssey - Paros: mapa

Punkty widokowe (synchronizacji), obozy, forty, ruiny, legowiska zwierząt, jaskinie i inne ważne miejsca.

Red Dead Redemption 2 ostatecznie na dwóch płytach

Jedna do instalacji, druga do rozgrywki.