Assassin's Creed Odyssey będzie pierwszą odsłoną serii, w której twórcy zrezygnują z systemu desynchronizacji, przerywającego rozgrywkę, kiedy podopieczny zabił za dużo niewinnych osób. Zamiast tego otrzymamy rozwiązanie podobne do tego z cyklu GTA.

Oznacza to, że gracz będzie miał teraz więcej możliwości, jeśli chodzi o sianie chaosu. Zabijanie cywili wiąże się jednak z konsekwencjami - pojawią się najemnicy i patrole, które zaczną gonić bohatera. Im poważniejsze zbrodnie, tym trudniej uciec.

O skali kłopotów poinformuje wskaźnik poszukiwania, czyli odpowiednik gwiazdek z GTA. Obniżenie jego wartości uzyskamy poprzez pozostanie niezauważonym, wykonywanie prac w charakterze najemnika albo zapłatę w złocie (dzięki, GamesRadar).

Przypomnijmy, że wspomniany system desynchronizacji istniał od początków serii o zakapturzonych zabójcach. Przerwanie rozgrywki tłumaczono faktem, że „prawdziwy” członek bractwa nie zabijał niewinnych osób. Odyssey osadzone jest jednak w czasach, gdy tytułowe kredo jeszcze nie obowiązuje.

Warto nadmienić, że w ramach większej swobody poczynań i zwiększonej liczby decyzji do podjęcia, nowa odsłona Assassin's Creed po raz pierwszy w cyklu zaoferuje kilka zakończeń fabularnych.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PS4 i Xbox One. Akcję osadzono przed wydarzeniami z ubiegłorocznego Origins, w starożytnej Grecji. Pojawi się opcja grania mężczyzną lub kobietą oraz kwestie dialogowe do wyboru.

Wiele mechanizmów przeniesiono wprost z Origins, ale pojawiły się też nowe systemy i umiejętności.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Skasowana gra Star Wars od Visceral Games przypominała Uncharted

Twierdzi scenarzysta „Łotr 1”, który widział projekt.

ArtykułDays Gone - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, fabuła, świat. Wszystko, co wiemy.

Mad Box - kontroler do konsoli na grafikach koncepcyjnych

Panel dotykowy, podpowiedzi podczas gry i podświetlenie.

Windows 10 w miesięcznej subskrypcji? Szef Microsoftu o planach koncernu

Abonament nie tylko dla firm, ale też użytkowników.

Reklama