Twórca uniwersum Cyberpunk odpowiada na krytykę trailera od CD Projekt RED

„Każdy mógłby to zrobić w mrocznym stylu”.

Po opublikowanym podczas konferencji Microsoftu zwiastunie Cyberpunk 2077, część graczy wyraziła się w stosunku do materiału krytycznie, zwracając uwagę na żywą paletę barw. Na zarzuty odpowiedział Mike Pondsmith, twórca systemu RPG, na którym bazuje produkcja.

„Dla tych, którzy woleliby bardziej deszczowy i mroczny klimat, kilka słów: cykl dnia i nocy oraz algorytmy pogodowe. Każdy mógłby to zrobić w mrocznym, deszczowym i neonowym stylu. My również wiedzieliśmy, że możemy pójść tą drogą. Chcieliśmy jednak udowodnić, że Mroczna Przyszłość pasuje do każdej godziny dnia i nocy” - napisał Pondsmith na reddicie.

Na zarzuty nie odpowiedzieli do tej pory przedstawiciele CD Projekt RED. Warto przypomnieć, że deweloperzy ukryli w zwiastunie Cyberpunk 2077 sekretną wiadomość. To w niej napisali, aby oczekiwać kolejnych wieści na temat nowej gry jeszcze podczas E3.

cyber2
Nie wszystkim spodobał się styl obrany przez deweloperów

Mike Pondsmith to autor gry fabularnej Cyberpunk 2020, która stała się podstawą do stworzenia Cyberpunk 2077. Twórca jest zaangażowany w projekt. Nowy tytuł CD Projekt RED to pierwszy przypadek, w którym poproszono Pondsmitha o prawa do wykreowania gry na podstawie futurystycznego uniwersum.

- Większość powie, że Cyberpunk musi być mroczny. Ja szczerze wierzę, że musi w tym być nutka szaleństwa, rocka, chaosu i rebelii. Właśnie w takie coś celujemy, chcemy odtworzyć takie wrażenia. Przyszłość jest mroczna, ale przecież nadal można się w takiej przyszłości dobrze bawić - mówił autor w lipcowej rozmowie z Eurogamerem.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami