W trakcie wydarzenia PC Gaming Show firma Square Enix pokazała kolejny materiał poświęcony Just Cause 4. Trailer koncentruje się na zmianach i nowościach wprowadzonych do silnika gry.

Produkcja powstaje na Apex, czyli autorskiej technologii studia Avalanche. Na potrzeby projektu deweloperzy między innymi zwiększyli dystans wczytywania obiektów na mapie, a także udoskonalili oświetlenie.

Jedną z najważniejszych nowości jest system pogodowy. Tornada oraz inne zjawiska atmosferyczne wpłyną na wirtualny świat, na przykład niszcząc drzewa oraz mosty. Poza tym zaimplementowano oparte na fizyce modele samolotów. Do tego poprawiona destrukcja.

Akcję gry osadzono w południowoamerykańskim kraju Solis, pogrążonym w wojnie domowej. Gracze wcielą się w znanego z poprzednich części agenta Rico Rodriqueza, który spróbuje uratować państwo przed Gabrielą Morales i jej prywatnym wojskiem zwanym Black Hand.

Just Cause 4 zadebiutuje 4 grudnia na PC, PS4 i Xbox One. Twórcy zapewniają, że otrzymamy więcej możliwości dostosowywania talentów bohatera do swojego stylu gry - wedle uznania zmodyfikujemy choćby ikoniczną linkę z hakiem.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki