Konferencja Nintendo - a konkretniej: program Nintendo Direct - była ostatnim dużym pokazem na tegorocznych targach E3. Poniżej przybliżamy najważniejsze ogłoszenia i zwiastuny.

Transmisje rozpoczęła mała niespodzianka dla fanów mechów. W grze Daemon x Machina możemy liczyć na efektowną, kolorową i dynamiczną rozgrywkę. Premiera w 2019 roku, tylko na Switchu.

Zapowiedziano także Super Mario Party - wyczekiwany przez miłośników imprezowego, towarzyskiego grania zestaw różnorodnych, zręcznościowych mini-gier. Zadebiutuje na początku października.

Pierwszą większą zapowiedzią było ujawnienie taktycznego Fire Emblem: Three Houses. Strategia z elementami RPG ukaże się niestety w 2019 roku, a nie - jak sugerowano wcześniej - w 2018. Wygląda na to, że rozgrywka odchodzi od tradycyjnych rozwiązań i zaoferuje nieco innowacyjnych elementów.

Następnie ujawniono Super Smash Bros. Ultimate. Kolejna odsłona bijatyki, tworzona na Nintendo Switch, zaoferuje wszystkich wojowników, jacy kiedykolwiek pojawili się w różnych częściach serii, choć niektórych trzeba odblokować. W sumie to ponad 70 postaci. Dodano też jedną zupełnie nową - to Ridley z serii Metroid.

W obszernym materiale wideo twórcy przedstawiają bohaterów, którzy doczekali się zmian i modyfikacji różnych ruchów oraz ataków. Gra zadebiutuje 7 grudnia 2018 roku.

Zaprezentowano też kilkanaście gier z innych platform, które trafią na Switcha. Już od dziś na nowej konsoli Nintendo zagramy między innymi w Fortnite czy Hollow Knight.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały